Šetríme prostredie trajektami

Goto down

Šetríme prostredie trajektami

Odoslať pre ESoN22 za St máj 23, 2012 11:35 am

Globálne otepľovanie je jedným z hlavných problémov, ktorým v dnešnej dobe ľudstvo čelí. Akýkoľvek zdroj uhlíkovej stopy využívame, musíme si uvedomiť, že týmto sústavným neekologickým správaním postupne znečisťujeme prostredie, v ktorom žijeme. Dôvodom globálneho otepľovania je deforestácia, alebo odlesňovanie, čo znamená, že vo veľkej miere vyrubujeme a vypaľujeme lesy a to hlavne za účelom výstavby nových budov alebo industrializácie. Veľmi vážnym dôvodom je taktiež doprava.

Cestovanie a doprava sú v dnešnej dobe jedným z veľkých ekologických problémov, keďže aj napriek obrovským pokrokom vo vede a technike existuje len málo ekologických spôsobov dopravy, čo znamená, že väčšina dopravných prostriedkov dnešnej doby znečisťuje prostredie v naozaj veľkej miere. V súčasnosti je skoro každý dopravný prostriedok poháňaný palivami ako sú uhlie alebo ropa, vďaka čomu je uvoľňované do ovzdušia veľké množstvo CO2, čo spôsobuje, že každoročne sa priemerná teplota na Zemi zvyšuje. Každodenne sa s využívaním áut, lietadiel alebo iných strojov zväčšuje naša už aj tak veľká uhlíková stopa.

Našťastie toto neplatí pre trajekty. Sú to veľmi ekologické a v súčasnosti aj hojne využívané dopravné prostriedky. Ponúkajú krásnu a pohodovú cestu z bodu A do bodu B. Dôvod ich zvýšeného využívania je jednoduchý. Mnoho ľudí si chce vychutnať luxus a pohodlie, ktoré trajekt ponúka. Užijete si krásny výhľad, čerstvý vzduch a pokojnú cestu. Taktiež oceníte výborný pomer cena – kvalita, keďže lístky na trajekty sú v súčasnosti veľmi lacné, takže rozpočet na rodinnú dovolenku určite neprekročíte. Každodenne ich môžete vidieť vyplávať z rôznych prístavov ako sú Dover, Calais, Dunquerke a mnohé iné. Cesta týmto dopravným prostriedkom je nezabudnuteľný a nevšedný zážitok, ktorý by ste si určite nemali nechať ujsť. Ak si ho zvolíte a zažijete, čo to znamená užiť si cestu na dovolenku, určite neoľutujete a od tej doby nebudete chcieť nič iné, len ho využívať stále a stále dookola.

ESoN22

Počet príspevkov : 1
Registration date : 01.05.2012

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.