HAARP

Goto down

HAARP

Odoslať pre Tobi za Ne marec 14, 2010 3:27 pm

Americký projekt HAARP (skr.: "H.A.A.R.P." - High Frequency Active Auroral Reasearch Program - program a vývoj vysokej frekvencie žiarenia) fyzicky sídliaci pri Arktíde je téma, ktorú by som chcel rozobrať. HAARP je najväčšia "senzácia" šíriaca sa po internet poslednej doby v súvisti so zmenami v životnom prostredím ako: "globálnymi zmenami počasia", "ozónovou dierou", prírodnými katastrofami ako "záplavy", "sopečné erupcie" a podobne.
Haarp je niečo ako radar, ktorý je schopný detekovať nepriateľské strely a v podstate všetko nielen na zemskom povrchu, ale aj mapovanie nepriateľských bunkrov pod zemským povrchom a podobne.
Pri svojej prevádzke však narúša Iónosféru Zeme a môže veľmi výrazne redukovať Ozón v admosfére.
O projekte HAARP sa podla niektorých zdrojov vraví ako o zbrani a zároveň pôvodcovi klimatických zmien. A čo si o myslíte vy? Question

Tobi

Počet príspevkov : 73
Location : Bratislava
Registration date : 07.05.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: HAARP

Odoslať pre Admin za Ne marec 14, 2010 4:54 pm

HAARP nemá ani nič so zbraniami a dokončený bol, až v roku 2007 a do roku 1993 sa ani nezačali stavebné práce. Klimatické zmeny vedci podrobnejšie evidujú k začiatku 20.storočia a veľkosť ozónovej dieri sa podľa vypočítov zhoduje s množstvom a dobou rozkladu freónov zavedených okolo 1930, a produkciou emisii oxidov dusíka, ktoré na ňu pôsobili, tak ako by bolo možné, aby Haarp tie klimatické zmeny začal spôsobovať skôr, než ešte existoval? Pretože stav ozónu je sledovaný už niekoľko desaťročí a ozónová diera nieje novinka, ktorá by vznikla v rovnakom časovom období ako HAARP. Ozónová diera bola nad Arktídou skôr než Haarp a tá diera je veľmi výrazná skôr nad južným pólom Zeme než nad severným. Ionizácia vyvolaná činnosťou Haarpu neposúva Stratosféru nad južným polom, ale nad severným. Ani neskôr po jeho dokončení sa sytuácia zmien klímy oproti predchádzajúcich tendenciám nevyvíjala inak. Za posledných 100.rokov sa ovzdušie v priemere oteplilo o 0,8.stupňa, za 30.rokov o 0,6 a napríklad vody oceánu pri Chile v priemere o 5-6.stupňov. Ale s HAARP to nemá spojitosť. 1. Je nemožné, aby bol za zmeny klímy zodpovedný Haarp, lebo podla dát a vývoja klímy je to nelogické. Na myšlienku, že by bol Haarp zodpovedný za globálne zmeny pred rokmi 1993-2007 je potrebná fantázia a nie logika. Celé je to špekulatívny výmysel na, ktorý nemajú jediný dôkaz, ktorým by to mohli podložiť. Ako by ho tiež aj mohli získať, ak rozprávajú o niečom nereálnom? Dobre spracované vymývanie mozgov.
Vedecky uznávané je, že ozónovú dieru vyvolali: "oxidy dusíka" z emisii po spalovaní, freóny - "chlór, bróm, fluór", a "trichlóretán" a nie "nejaký pre niekoho veľmi "záááhadnýýý HAARP". Kým sa freóny rozložia a vystúpajú vyššie do Stratosféry, kde neskôr deštrukturalizujú, rozložia molekuli Ozónu trvá niekoľko desaťročí. Teraz je v stratosfére 5.percentný deficit Ozónu, ale zároveň do stratosféri vystúpalo iba 20% z freónov, ktoré sú v ovzduší. Na tých zvyšných 80% a navyše k nim dalšie, ktoré sú do ovzdušia vypúšťané z USA sa zatiaľ stále ešte iba čaká.
HAARP bol napríklad použitý pri detekovaní geologických materiálov a objektov v zemeskej kôre (napr. na: "zisťovanie mapovanie ložísk nerastných surovín ako ropa"), na Zemi a vo vzduchu skenovaním a podobne, pri čom sa naozaj narušuje Stratosféra, ibaže sa nevypaluje ako som je "písané" napríklad na webovej lokalite: "cez-okno.net", ale kvôli zmenám v Ionosfére sa v určitej oblasti Stratosféra posunie vyššie a na nejakú dobu v danej oblasti Stratosféri ostane diera, ktorá sa neskôr zaplní z okolitej Stratosféri. Týmto spôsobom kvôli HAARPu môžeme naozaj nachvílku prichádzať o Ozón a rozhádzať si počasie, ibaže ak k tomu iba začína dochádzať, takže jedine ako niečo navyše ku doterajším klimatickým zmenám.

2. HAARP je ako iné radari a podobné detektori, ibaže mnohonásobne silnejší... to žiarenie je vo vyšších koncentráciách dávok na hociaký organizmus zdraviu škodlivé, ale HAARP nieje konštruovaný tak, aby ho bolo možné použiť ako zbraň s "nejakým zameriavaím". Vždy bude najviac žiarenia dopadať na Kanadu, USA a zvyšok severu. To je odveci nápad, že by sa to dalo využívať týmto spôsobom, lebo s Haarp sa pri tejto holej konštrukcii nedá usmerňovať žiarenie. Dalo by sa, ale nieje to tak naprojektované. Dá sa s tým iba skenovať v predurčenom okruhu a podobne.


Bookmark and Share


Naposledy upravil Admin dňa Pi apríl 02, 2010 3:14 am, celkom upravené 13 krát.

Admin
Administrátor fóra

Počet príspevkov : 386
Registration date : 11.01.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: HAARP

Odoslať pre Dietrich za Po marec 15, 2010 11:55 pm

Ako to môže mapovať ložiská nerastov, ak ich to neožaruje zhora, alebo aspoň z uhla? Ak to je radar, tak ako to potom funguje? Lebo radar, zberá odrazený signál, ale planéta je okrúhla a Haarp má údajne širší záber než len severnú polárnu čapicu.

Dietrich
Anonymný


Návrat hore Goto down

Re: HAARP

Odoslať pre Dietrich za Ut marec 16, 2010 7:19 pm

Podla mňa je to nejaké divné. Načo by robili Haarp, aby by mal mať funkciu zbrane, ak najviac by žiarením postihoval územie USA a Kanady.

Dietrich
Anonymný


Návrat hore Goto down

Re: HAARP

Odoslať pre Admin za Ut marec 16, 2010 10:11 pm

Haarp je zdroj žiarenia, ktorý nesníma spätné odrazy žiarenia. V podstate podla toho čo som videl sa žiarenie z HAARPu najprv musí odrážať od plynov v stratosfére a potom po odraze dopadať znova na objekty v admosfére, na Zemi a v zemskej kôre. A žiarenie odrazené od cielových objektov ako sú napríklad lietadlá, je to neskôr snímané satelitmi, lietadlami a dalšími zariadeniami.

Funguje to na rovnakom princípe ako s ľudským zrakom. Na nejaký objekt dopadne žiarenie, žiarenie sa od neho odrazí a do ľudského oka sa dostane svetlo, ktoré pri kontakte s materiálom objektu zmenilo vlnovú dlžku a od materiálu aj závisí aké množstvo svetla je odrazeného. Tak isto je to aj s mapovaním ložísk ropy a dalších nerastov. Podla toho čo je pod povrchom, žiarenie tak isto mení vlnovú dlžku a množstvo svetla, ktoré sa vracia z pod zemskej kôry na povrch. Je to obdobné ako pri rozlišovaní farieb ľudským okom.

Kedže Haarp vydáva žiarenie, ktoré sa najprv musí odraziť od plynov v Stratosfére, aby mohlo byť niečo snímané aj na zemi a dosť veľa ich uniká do vesmíru, tak ak to má pokrývať skenovanie časti planéty, tak je jasné o aké obrovské žiarenie musí ísť.
HAARP má vlastnú elektráreň, ktorá ho napája. Vraj šlape na zemný plyn, ale nieje to overené.


Naposledy upravil Admin dňa Pi apríl 02, 2010 3:11 am, celkom upravené 2 krát.

Admin
Administrátor fóra

Počet príspevkov : 386
Registration date : 11.01.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

harp

Odoslať pre Dodo za Št marec 18, 2010 3:39 pm

Ja som niekde cital, ze harp vyvolal zemetrasenia... su to tak trochu vymysli. Niektory ludia maju velmi bujnu fantaziu.

Dodo
Anonymný


Návrat hore Goto down

Re: HAARP

Odoslať pre Sandra za So marec 27, 2010 8:14 pm

Tak nakoniec za to všetko má mať vinu nejaký HAARP? Zaujímavý nápad, ale chcela by som vedieť ako na také niečo vlastne došli.

Sandra

Počet príspevkov : 112
Age : 31
Location : Bratislava
Registration date : 12.01.2009

Zobrazit informácie o autorovi http://zeleny.naturalforum.net/html-h2.htm

Návrat hore Goto down

Re: HAARP

Odoslať pre Admin za Ut marec 30, 2010 12:04 am

Evidentne nie jediny som videl dokument a čítal nejaké tie články na slovenských weboch s tématikou projektu HAARP v, ktorých bolo práve o Haarp písané a vo videi hovorené v duchu hlavného problému životného prostredia na planéte.

Jeden z ich typyckých "argumentov" bol napríklad: "je to náhoda, že práve nad Arktídou je ozonová diera a práve na tom istom mieste, kde sa nachádza obrovský komplex HAARP, ktorý ionizuje Stratosféru?!" a podobne. Obvykle bolo všetko podávané formou rečníckej otázky a veľmi často boli používané niektoré výrazy, ktoré sa nápadne často opakovali. Nebudem rozvádzať o čo im išlo.

Ale máš pravdu, že je to na zamyslenie prečo tomu niekto uveril a najzaujímavejšie je natom ako na to išli, aby tomu ľudia uverili... Niekto evidentne vedel čo robí, aj napriek tomu, že nieje nejaké evidentné, že by musel aj sám veriť vlastným slovám.


Naposledy upravil Admin dňa Pi apríl 02, 2010 3:10 am, celkom upravené 1 krát.

Admin
Administrátor fóra

Počet príspevkov : 386
Registration date : 11.01.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Projekt Haarp

Odoslať pre Talky za Ut marec 30, 2010 9:14 pm

1. Projekt haarp, ktorý sa nachádza na Aliaške v USA nieje predsa jediným haarpom na svete. Väčšinou sa tu píše iba o ňom.

2. Prečo by to nemohlo byť použité aj ako zbraň hromadného ničenia? Američania vymysleli jadrové bomby a kadečo čo taktiež aj používali. Načo by potom do toho povrážali toľko peňazí?

Talky

Počet príspevkov : 2
Registration date : 29.03.2010

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: HAARP

Odoslať pre Admin za St marec 31, 2010 4:01 pm

1. Lebo ten Haarp z Aliašky bol prvým americkým projektom tohto typu, teda aj prvý, ktorý sa spustil do prevádzky a na existenciu mnohých dalších amerických projektov niesú reálne dôkazy. Videl som zábery o HAARPe v Chile, ale snímány bol HAARP z Aliašky s upravenými efektami osvetlenia v jednom mixe videa s nastrihanými zábermi z Chile. To video je podvrh. Ajked´čisto iba protiraketový systém mimo územia USA je možné obhájiť, tak multifunkčný špehovací systém HAARPu nie... Síce "údajne" by malo existovať už aj niečo na území Chile, Austrálie, Iránu... ale Američania na mnohých z tých miest predsa nemajú žiadne vojenské základne, kedže o HAARP je armádny projekt a ani neviem si predstaviť, že by Irán na, ktorý chce USA uvaliť embargo a začať vojnu "za jadrový program" a nejaké dalšie "Iránske projekty" by im povoli stavať sesterský projekt Haarpu práve na území Iránu, ktorému sa USA už dávno vyhráža embargom a vojnou. HAARP, ktorý by sa nachádzal v Iráne by nakoniec špehoval práve územie Iránu a vzhladom k tomu, že ich vláda sa už dlhší čas pripravuje na to, že skončia podobne ako Irák, tak sa mi to zdá byť trochu odveci, pretože Haarp je využiteľný práve na odhalovanie bunkrov so zbraniami, rôznych tovární, zisťovanie nálezísk ropy, odhalovanie leteckých objetov a podobne, ibaže ešte som nepočul o tom, žeby mali američania vojenské základne v Iráne, lebo HAARP je vojenský projekt.

Miesto stavby Haarpu v demokratickej krajine je iba ťažko možné utajiť, ale v každom prípade nieje možné na Google Earth, ani inde nájsť obdoby projektu HAARP v Iráne, Chile, ale nakoniec ani v Austrálii a inde... zatiaľ čo na mape USA to nieje problém nájsť. Je tu pochybnosť, či dalšie projekty HAARP v iných krajinách vôbec existujú, iba budú existovať v budúcnosti, lebo sú zatiaľ ešte iba projektované, alebo to s dalšími projektami mimo územia USA nieje celé výmysel. Ak aj je stavaný nejaký další HAARP mimo USA, tak ich nieje toľko ako je z niektorých zdojov tvrdené.


2. Pretože podobne ako svetlo, tak aj neusmernené žiarenie z HAARPu sa šíri všetkými smermi odstredivo do svojeho okolia rovnako a podla snímkov systému Haarp to usmernené naozaj nieje.
Teda najviac žiarenia bude vždy dopadať v okolí vyžarovania, teda tam kde je HAARP postavený. Nieje to možné používať ako zbraň, lebo by to bolo autodeštruktívne. HAARP na Aliaške je predsa poháňaný elektrárňou, kde sa tvorí elektrická energia spalovaním zemného plynu. Ak aj neberieme do úvahy ani to, že sa tam pri prácach používajú aj spalovacie hmoty ako "nafta" a "benzín", ktoré sú prudko znetlivé, tak tu ešte ostáva otázka: "ako to prežijú ľudia, ktorý sa starajú o údržbu HAARPu?", ak je to žiarenie také deštruktívne.

Admin
Administrátor fóra

Počet príspevkov : 386
Registration date : 11.01.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: HAARP

Odoslať pre Nana za Ne apríl 11, 2010 1:20 am

Sak ale ty ludia co sa staraju o udrzbu tam nemusia byt stale. A haarp pusteny tiez neni stale. Oni asi idu prec, ked to spustia a potom sa mozu vratit.

Nana
Anonymný


Návrat hore Goto down

Re: HAARP

Odoslať pre Sandra za Ne apríl 11, 2010 4:42 pm

"Sak ale" podla toho čo som čítala v anglickej Wikipédii HAARP frčí NONSTOP, lebo je to aj protiraketový radar a iné. Takže nikto z tých ľudí čo tam pracujú sa tomu žiareniu nevyhne. Načo by bol protiraketový radar, ktorý by snímal oblohu 5.minút do mesiaca? By niekto z amíkov vedel, kedy na nich môžu poslať raketu?

Sandra

Počet príspevkov : 112
Age : 31
Location : Bratislava
Registration date : 12.01.2009

Zobrazit informácie o autorovi http://zeleny.naturalforum.net/html-h2.htm

Návrat hore Goto down

ziarenie

Odoslať pre Adam za St apríl 28, 2010 1:50 pm

Musím vás upozorniť, že elektromagnetické žiarenie, ktoré vysiela HAARP, by nemalo byť postrehnuteľné človekom ani v blízkosti vysielača. Je to to isté žiarenie ako wifi, ktorého je dnes v každom meste dosť, alebo ako magnetická rezonancia, ktorá sa bežne používa na 3D vyšetrenie mozgu. Pri takomto vyšetrení je to žiarenie naozaj silné, keďže každý kto ho podstupuje si musí dať dole všetky kovové predmety z hlavy, lebo by mu ich asi vytrhlo. Ale skrátka človek magnetické pole necíti, ani mu nejak neškodí.

Každopádne používať ionosféru ako predĺženú anténu pre skúmanie zemského povrchu rozhodne nie je dobrý nápad. Je to náš prirodzený štít pred inak ničivým slnečným vetrom, a vyvedenie tohto štítu z rovnovážneho stavu môže mať katastrofálne následky na zemskom povrchu.

Adam
Anonymný


Návrat hore Goto down

Re: HAARP

Odoslať pre Sandra za Pi apríl 30, 2010 7:58 am

1. Jedna vec je, ak niekto píše, že žiarenie z HAARP posúva stratosféru.
2. Druhá vec je, ak niekto vytvorí video a píše články, ževraj to "vypaluje" admosféru.
3. Tretia vec je ak natočia ľudia nenormálne množstvo videí a zaplavia internet článkami o tom, ževraj HAARP je už postavený dokonca aj v Iráne, Austrálii, blísko Británie..., vravia ževraj HAARP spôsobuje zemetrasenia a je hlavný pôvodca ozonóvej diery.

Píšeš, že človek to žiarenie necíti... ibaže ako necítiť žiarenie, ktoré by podla niekoho slov malo vyvolávať zemetrasenia? Vytvorenie zemetrasenia nieje o tlakových vlnách ako pri cunami, ani nič podobné.
Vysvetlenie je jednoduché... človek, ktorý tam pracuje to žiarenie neregistruje, lebo nieje až natoľko extrémne, rovnako ako nieje natoľko extrémne, aby mohlo vyvolávať zemetrasenie, teda ak je to vôbec možné.

Sandra

Počet príspevkov : 112
Age : 31
Location : Bratislava
Registration date : 12.01.2009

Zobrazit informácie o autorovi http://zeleny.naturalforum.net/html-h2.htm

Návrat hore Goto down

HAARP no hej no

Odoslať pre Laz13 za Ut jún 01, 2010 3:25 pm

Ejha, no to su ale nazory, admin by mohol zalozit HARP FUN CLUB.  Zas az tak by som netvrdil ze nieje mozne haarpom robit nejaku sarapatku, velmi dobre vieme ze je vela veci za oponou, o ktorych netusime. Na internete je kopec dokumentov alebo clankov o haarpe v pozitivnom tak aj v negativnom zmysle a my sme len pozorovatelia, ktory si muozu vybrat ktorej strane budu verit Smile... alebo vsak kazdy si vytvori nejaky ten vlastny nazor. ja si myslim ze je postaven na to aby s nim robili aj experimenty ohladom ovplyvnenia klimy na svete, trebars,... vieme dobre ze velmoci su schopne pouzit vselico na dosiahnutie svojich cielov.... tak preco si nemysliet ze zas vycinaju Smile... darmozracke amicke svi.... ne Smile... 

Laz13
Anonymný


Návrat hore Goto down

Re: HAARP

Odoslať pre Admin za Ne jún 06, 2010 12:07 am

1. Iný web okrem tohto, dalšieho odomňa a toho od výskumníkov z HAARP, kde niekto oponuje anti-HAARP hnutiu som na internete nenašiel. Ty tvrdíš, že je rovnako tých aj tých. Ak si za tým stojíš, tak to dokáž, lebo mne sa to tvoje tvrdenie nezdá.

2. Niesom žiadny pasívne mysliaci pozorovateľ, ktorý preberá ideologie anti-HAARP hnutí. Opice pozorujú, učia sa na základe pokusu a omylu, a preberajú názory od zvyšku tlupy, ludia dokážu aj sami výkonne rozmýšlať. Nikto nemusí čakať kto čo povie o HAARP, ak sa sám vyzná v technologiach a sorry, ale ja mám na to školu. Viem presne ako fungujú radarové zariadenia a čo z takýchto zariadení typu HAARP je a nieje možné použiť ako zbaň. Videl som snímky HAARP z Aliašky a ono tam toho nieje vôbec veľa čo by bolo treba analyzovať a prehodnocovať. Je to veľmi jednoduchý systém, ibaže najvýkonnejší. Má veľké nároky na energiu a svojím spôsobom jej aj veľa mrhá, kedže značná časť žiarenia uniká do vesmíru.

3. A načo by tak mohlo byť Američanom ovplivňovanie zemskej klímy, ktorá je globálnou a USA ovlyvňuje rovnako ako zvyšok sveta? To sa potom akože občania USA po tom čo naschval zničia stabilitu klimatického systému presťahujú na Mars, alebo ako si to predstavuješ? Najviac žiarenia je sústredeného na územie USA, takže by to bolo nelogické, aby to mohli použiť ako zbraň. Bolo by to pre nich použiteľné, iba ako autodeštrukcia. Narobili tým viac škody sebe ako iným.

4. Podla teba sa dá použiť všeličo na dosiahnutie všelijakých cielov a podobne... ibaže Zem má svoje fyzikálne zákony, takže musím ti oponovať, že sa to s HAARPom nedá. Nabudúce skús nejaké faktické argumenty a nie, že všeličo je možné použiť na kadečo, ale bolo by super ak by si písal konkrétne a zdôvodňoval to.
Zatial som sa od teba dozvedel iba všetko a-la "so všeličím je možné robiť všeličo" a podobne.

Admin
Administrátor fóra

Počet príspevkov : 386
Registration date : 11.01.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

V skratke o HAARP

Odoslať pre SnakeSK za Ne január 02, 2011 8:11 pm

Čo je HAARP to už asi kazy z nás vie. A či môže vytvoriť zemetrasenie tak odpoveď je že teoreticky môže ale nie som Fyzik a neviem akú silu musí vyvinúť na to aby spôsobilo zemetrasenie Ale rad sledujem a som dokumentárny zavislak zo skepticizmom na všetky aké som videl a vo veľa ich je nezrovnalosti. Určite viem a to nieje je blud že zemské jadro je kryštalické. A moze fungovať piezoelektrický a tým pádom pri urcitych vlnových dlzkach moze zacat rezonovať a výtvory sa vybracia. Neviem ak a či kryštalicke jadro je rozvybrovane a bude natoľko silne aby bolo zemetrasenie a či to nepohltí mäkka čast zeme. Všetko sú to len spekulacie. Isto je to že elektronika je nebezpecna a moze byt použita ako zbran. Manipulácia ludi pomocou mikrovĺn nie je nič nove a moze sposobyt nespavosti, agresivitu a tak isto aj milých zombie ludi čo len nakupujú. Na zaver - HAARP určite je schopný robiť zlo ale či je na to použivany mozeme len špekulovať a snažiť sa najst pravdu citat medzi riadkami a hlavne pouzivat mozog. Držme spolu a nenechajme svoju myšlienkovu diverzitu zničiť.

SnakeSK
Anonymný


Návrat hore Goto down

Re: HAARP

Odoslať pre Admin za Pi január 07, 2011 3:22 pm

SnakeSK napísal:Isto je to že elektronika je nebezpecna a moze byt použita ako zbran.

Tu je mapa polohy HAARPu
Tu je mapa oblastí na Aljaške, kde sú najčastejšie zemetrasenia
Tu je mimoriadne fajná mapa
Na Aljaške je dokonca aj vulkanická činnosť a zhodou náhod HAARP leží práve v oblasti častých zemetrasení, kde je tenká zemská doska. Zopár kilometrov od výskumného vulkanického strediska.
Mám napovedať? Spravím, tak či tak:

Ak by HAARP mohol vyvolať zemetrasenie napríklad niekde na južnej pologuly, tak by musel skoro v ten istý moment vyvolať oveľa silnejšie zemetrasenie na Aljaške. Logicky by malo v prvom rade na Aljaške, lebo rovno pod HAARPom je veľmi narušená zemská kôra a nikde nedopadne toľko žiarenia ako pod HAARP.
To žiarenie z HAARP totiž nieje usmernené na oblohu, ale zo zdroja sa šíri všetkými smermi rovnako rovnomerne, ako sa šíri svetlo z drátu žiarovky. To znamená, že najviac žiarenia dopadá stále na Aljašku a je to oveľa viac, než toho žiarenia, ktoré je odrážané od stratosféri k cielu na Zemi a ku všetkému ešte na tektonický zlom.
Takže nevyvoláva žiadne zemetrasenia, ani sekundárne prejavy zemetrasení ako je vznik Cunami.
SnakeSK napísal:Držme spolu a nenechajme svoju myšlienkovu diverzitu zničiť.
Veď to robím ja a preto sa neriadim blbosťami, ktoré počúvam v nejakých "dokumentoch". Také dokumenty si môže natočiť každý a aj ja. Dokonca bez finančných nákladov.
Pokial viem, tak tý čo zastávate teóriu o tom, že by bol HAARP "zbraňou" ste vo väčšine, tak o akej diverzite to tu píšeš, ak chceš jednotný názor verejnosti?

Myslím si, že nieje správne, ak niekto hladá podvodné senzácie, aby sa mohol zviditeľniť interpretovaním, prípadne odpútaval pozornosť od naozajstných problémov.
Tie senzačné dokumenty o HAARP považujem za bezhodnotné pre spoločnosť.
Ale nepochybujem o tom že pre štáty, ktoré nechcú znižovať produkciu emisii a pre takých, ktorý sa chcú zvideiteľnovať na úkor niekoho iného to môže byť finančne zaujímavé.

Zhrnutie:
Ak zbraň, tak jedine autodeštrukčná, čiže že by bol HAARP nasadený proti sebe. Ale kedže zatiaľ nevyvolal žiadne zemetrasenie na Aljaške, tak to nemôže byť "zbraň".

Admin
Administrátor fóra

Počet príspevkov : 386
Registration date : 11.01.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

HAARP

Odoslať pre x-om za St marec 16, 2011 1:05 pm

Nie som si istý, či človek nevníma elektromagnetické žiarenia, keď že už bolo jdenoznačne dokázané, že aj časté volanie z MT spôsobuje poškodenie tkaniva mozgu, spozorované to bolo aj na miestach, kde ľudia nosia MT. Tak že, ak jej HAARP aktívny žiarič elektromagnetického žiarenia, musí spôsobovať poruchy tkaniva na organizmoch.

Zem má svoje fyzikálne zákony, ale zatiaľ som nenašiel žiaden dokument zaoberajúci sa vplyvom nami vyžarovaných elektromagnetických vĺn na zemskú kôru. Tak že môžem zatiaľ len polemizovať či je niečo také možné. Podla môjho názoru, keď že vieme vyvolať blesk, rozohnať búrku (ak je to za potreby), teoreticky sme schopný vyvolať aj zemetrasenie. Otázka je ako, či je to haarp alebo jadrová zbraň umiestnená v štrbine dna oceánu, ktorá všetko odštartuje...

x-om
Anonymný


Návrat hore Goto down

Re: HAARP

Odoslať pre 5p za St marec 16, 2011 1:49 pm

U všech podobných zařízební a debat kolem nich můžeme dávat za pravdu té či oné straně. Tady jak zastáncům neškodlivosti zařízení, tak zasáncům vojenského zařízení se všemi škodlivými důsledky. Myslím, že nejjednodušší odpověď nám dává bible, či ono latinské úsloví - QUI BONUM, QUOD LICET. aneb PODLE OVOCE POZNÁTE JE.
Tedy - pokud budou takováto zařízení přístupná komukoliv stejně jako např. veřejné observatoře či planetária - věřím v dobrý úmysl. A pokud tu bude jakákoliv snaha o utajení, pak oněm chlácholivým slovům neuvěřím. Takže nejprve si laskavě odpovězte na výše ppuložené otázky, apak se bavte o vědeckých aspektech.

5p
Anonymný


Návrat hore Goto down

Re: HAARP

Odoslať pre Junior23 za So marec 19, 2011 3:58 am

Pouzivaj to jako zbran jak myslite ze vzniklo zemetresene ve fukushime?Na to je jen jedna odpoved HAARP pouziva amerika jako zbran.

Junior23
Anonymný


Návrat hore Goto down

Junior, junior...

Odoslať pre Kony72 za So marec 19, 2011 4:56 pm

Tak junior ty si ma teda dostal uz dlho som sa tak nezasmial na ludskej hluposti... Ze ako inak vzniklo zemetrasenie v Japonsku? No hmm ako to vysvetlit niekomu takemu ako si ty.. Tym myslim taky trocha hlupejsi a zabrzdeny. Neviem aky mas vek podla nicku asi dost maly lebo by si mohol vediet ze existuje nieco ako tektonicke dosky na ktorych sa nachadzaju svetadiely,oceany. Uz miliony rokov sa tie tektonicke dosky pohybuju a tym vznikaju svetadiely a obcas sa tie dosky zrazia a vtedy vznika zemetrasenie vies? To je hlavna pricina vzniku zemetrasenia nie nejaky vymysleny dôvod.. Najskor ako si osvojis nejake konspiracne teorie, by si sa mohol naucit tu zakladnu teoriu. A druha vec pod Japonskom sa spajaju štyri tektonicke platne Eurazijska, Filipinska, Severoamericka a Pacificka platna to znamena ze podla mna neni ziadne prekvapenie ze je zemetrasenie rovno na takom mieste ale ty co su tupy a nemaju zakladne informacie lahko naletia na nejake video ktore niekto zdielal na Facebooku a zrazu su najmudrejsi.. Som zvedavy kedy sa skonci ta Anti-Americka kampan ktora oblbuje tych rozumovo slabsich.... Dakujem..

Kony72
Anonymný


Návrat hore Goto down

Re: HAARP

Odoslať pre majovic za So marec 19, 2011 6:37 pm

Myslim ze o tomto sa nikto nikdy pravdu nedozvie tak ako to bolo s 11th Septembrom.

majovic
Anonymný


Návrat hore Goto down

Re: HAARP

Odoslať pre X-COM za So marec 19, 2011 9:10 pm

Si fakt nechápavý Junior23, HAARP je radarový systém, nie zariadenie na vyvolávanie zemetrasenia! Dá sa použiť silné elektromagnetické žiarenie ako zbraň, tzv. elektromagnetický pulz na vyradenie elektroniky, ale nie na posúvanie zemských dosiek. V predchádzajúcom príspevku, kde som sa zle podpísal "x-om" som nenarážal na to, že HAARP je zbraň, ale že existuje možnosť vyvolať umelé zemetrasenie, ale nevidím dôvod na to aby to niekto robil, pričom následky z tejto udalosti bude znášať každý na tejto planéte! A je len ********, čo si myslí opak.
A ešte mám plné zuby tých tupých kresťanov, ktorý sa len obracajú na Bibliu o konci sveta a podobných kravinách! Podobné udalosti sa diali po celú existenciu našej zemi, len sme nemali tak dokonale vyvinutú infraštruktúru počítačových sietí a prenosu signálu, tak sme sa nemohli dozvedieť čo sa deje na opačnej strane planéty! A to že bola potopa podla Biblie, mohla byť podobná udalosť čo sa stala v japonsku, len že debilný ľudia tej doby si to nevedeli ináč vysvetliť! Tak už to bol Boží trest!

X-COM
Anonymný


Návrat hore Goto down

Re: HAARP

Odoslať pre Junior23 za Ut marec 22, 2011 7:01 pm

kony72 ty ses fakt borec...bez tebe bych to asi nevedel jak vznika prirodni zemetreseni

Junior23
Anonymný


Návrat hore Goto down

Re: Junior

Odoslať pre Kony72 za Ut marec 22, 2011 7:14 pm

No ono to tak aj vyzeralo tak aspon som ta nieco nove naucil..

Kony72
Anonymný


Návrat hore Goto down

Plazmové zbrane

Odoslať pre Dadila za St marec 23, 2011 10:48 am

Ja bysom len mala otázočku, že čo plazmové zbrane ktoré
by údajne HAARP mal používat? Všetky tie videá kde bola natočená žiara na oblohe v miestach kde sa o niekolko minút začalo zemetrasenie? To sú potom fotomontáže či čo?

Dadila
Anonymný


Návrat hore Goto down

Re: HAARP

Odoslať pre X-COM za Ne marec 27, 2011 10:16 am

Dadila, to sú len fotomontáže, na plazmovej fúzií sa len pracuje (Projekt fulzny reaktor). Na spustenie plazmovej fúzií potrebuješ TRITIUM a DEUTRIUM! a na tých paličkách čo HAARP si neviem predstaviť ako by to fungovalo. dám ti link, je to ako slnko na zemy, kukni si video a budeš vedieť čo to je...

X-COM
Anonymný


Návrat hore Goto down

X-COM

Odoslať pre Kony72 za Ne marec 27, 2011 11:53 pm

X-Com nejak som nepochopil kam jej ten link das? Lebo by som si to aj ja rad pozrel takze ci by bolo mozne aby si ho napisal normalne do fora alebo kde ho najdem?

Kony72
Anonymný


Návrat hore Goto down

Dokument plazmová fúzia

Odoslať pre X-COM za Po marec 28, 2011 11:01 am

Tak že link som zadal, len že toto forum ho nejako neuverejnilo... no nevadí, zadaj si stránku popularis.cz, sekcia technika, dokument SLNCE NA ZEMI. Ešte ani jeden plazmový reaktor nieje na zemi dokončený, je to vec vývoja... ale pre zaujímavosť si to kuknite,dúfam že som sa nepomýlil názvom dokumentu, lebo na net chodím iba na skok... Very Happy zatial sa majte...
P.S.: ak bude treba, tak urobím upload na sharerapid dokumentu o plazmovej fúzií, respektíve patrí to do kvantovej revolúcie... len že uplodauje mi to 12-20 kB/s a má 700 MB... to je tak na týždeň... Very Happy

X-COM
Anonymný


Návrat hore Goto down

X-COM

Odoslať pre Kony72 za Po marec 28, 2011 6:16 pm

Som ti vdacny za ochotu aj za zaujimavu stranku.. A ak budes uploadovat tie dokumenty tak radsej na Rapidshare tam mam ucet Laughing . Tak este raz vdaka Smile

Kony72
Anonymný


Návrat hore Goto down

Re: HAARP

Odoslať pre X-COM za So apríl 02, 2011 11:04 pm

v podstate plazmová fúzia je princíp slnka... tak že si to neviem predstaviť ináč ako v nejakom uzavretom priestore nejakého reaktoru... v poslednej dobe sa o tom dosť hovorý, ale skoro nik nevie presne ako to pracuje...

X-COM
Anonymný


Návrat hore Goto down

Re: HAARP

Odoslať pre Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.