Chcete dostávať peniaze každý týždeň?

Goto down

Chceli by ste, aby sa zárobky vyplácali týždene namiesto mesačne?

áno, myslím že je správne, aby boli mzdy od zamestnávateľov vyplácané raz týždenne
 
Nie, myslím že je správne, aby boli mzdy od zamestnávateľov vyplácané raz mesačne
 
Neviem
 
Mám ešte inú vlastnú predstavu o časovom horizonte vyplácania mzdy
 
 
 
Zobraziť výsledok

Chcete dostávať peniaze každý týždeň?

Odoslať pre Admin za Po november 09, 2009 8:06 pm

Asi každého kto nejakú dobu pobudol a pracoval v USA milo prekvapilo, že tam sú vyplácané peniaze od zamestnávateľov raz týždenne a nie raz mesačne ako je tomu v strednej Europe. Briti a Američania vravia, že to pomáha ich ekonomike. V USA je bežné, že ľudia si tam stále hladajú novú prácu, lebo veľa z nich je tam príjimaných do zamestnaní iba na krátko podla zakázok ich firiem. Taktiež nájomné je v Británii a USA platené raz týždenne. Nepíšem to, aby tam niekto išiel, ale...
Je to výhodné pre všetkých, ktorý sa snažia uplatniť na trhu práce. Ak je niekto bez práce na Slovensku, alebo v čechách tak musí čakať približne mesiac na výplatu zatiaľ čo počas celej doby musí platiť cestovné a vyplácať peniaze za nájomné, prípadne energie. Mnohý ľudia z tých regionov na Slovensku v, ktorých je vysoká nezamestnanosť, tak kvôli vysokým nákladom na cestovné nemôžu dochádzať do práce do vzdialenejších miest, lebo musia kalkulovať, aby vystačili s peniazmi do konca mesiaca a preto ostávajú dlhšie nezamestnaný a teda aj je vyššia nezamestnanosť na Slovensku.
Pokial ide napríklad o bezdomovcov, tak tých by mohlo byť po teoretickom zavedení týždňového systému výplat taktiež menej. Hlavný problém v tom, aby si bezdomovec našiel prácu je, že nemá preukázateľné trvalé bydlisko a účet v banke na, ktorý tiež potrebuje trvalé bydlisko a peniaze na cestovné a stravné. Pokial odhliadneme od faktu, že máloktorý zamestnávatelia by boli kvôli predsudkom ochotný zamestnávať bezdomovcov a zaviedol by sa systém týždňového vyplácania mzdy, tak by sa viacero bezdomovcom podarilo dostať z ulíc. Určite lahšie by dokázali získať finančné prostriedky na to, aby mali na cestovné, vybavovačky s dokladmi a týždňové nájomné, než na náklady na celý mesiac.

Zvýšili by sa tým náklady na účtovníctvo, ajked´iba minimálne a taktiež nie každá firma je ochotná nedisponovať peniazmi zamestnancov celý mesiac, ale namiesto toho ich vyplácať týždene tomu komu patria, čiže zamestnancom. Za dalšie by sa zamedzilo možnosti zamestnávatela podviesť zamestnanca. Nevravím konkrétne, ale iste že sa už nejakému zamestnancovi stalo že posledný mesiac, ked zamestnanec dával výpoved´, tak napriek tomu že celý mesiac dobre pracoval mu zamestnávateľ nevyplatil pohyblivé čiastky mzdy, lebo už nebol finančne motyvovaný k tomu, aby mu tie peniaze pohyblivej čiastky čo mu patria za vykonanú prácu náležito vyplatil. Takto by zamestnanci prišli iba o týždennú pohyblivú čiastku mzdy, než ako o mesačnú a tým by neodpracovali niekedy aj 1/3 mesačnej mzdy zadarmo.
Samozrejme že v USA sú na tento systém vyplácania jednoducho zvyknutý a vedia šetriť. človek si môže odkladať práve tak každý týždeň ako každý mesiac, ibaže mesačný systém výplaty na Slovensku jednoducho donúti k tomu, aby zamestnanci mali celú mesačnú výplatu na účte naraz.

čo si o tom myslíte vy?

Admin
Administrátor fóra

Počet príspevkov : 386
Registration date : 11.01.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: Chcete dostávať peniaze každý týždeň?

Odoslať pre Fox za Ut november 17, 2009 8:41 pm

Uz teraz je u dost zamestnavatelov oneskorenie zasielania penazi na ucty vinou ich osobnej neschopnosti zabespecit vcasne vyplacanie vyplat. To keby sa nevyplacalo kazdy mesiac, ale tyzden by u tych horsich zamestnavatelov prichod penazi na ucty meskaval aj 2.vyplatne obdobia.

Fox

Počet príspevkov : 42
Registration date : 31.10.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: Chcete dostávať peniaze každý týždeň?

Odoslať pre Tobi za St november 18, 2009 1:29 am

Napad je to celkom dobry, ale niesom si isty tym, ze na Slovensku by k takemu niecomu aj bola vola. Toho ze by kazdy hned vsetky peniaze preflakal sa asi obavat netreba.

Tobi

Počet príspevkov : 73
Location : Bratislava
Registration date : 07.05.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: Chcete dostávať peniaze každý týždeň?

Odoslať pre Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.