finančná kríza

Goto down

finančná kríza

Odoslať pre Tony za Št september 17, 2009 7:02 pm

Slovensko prechádza zložitým obdobým v finančnej hospodárskej krízy. čo je to tá kríza a ide reálne o krízu ekonomiky, alebo sa kríza privodí poplašnými správami, ked´sa ľudia prestávajú chovať ako spotrebytelia a investori, čím sa narušuje chod ekonomiky a nakoniec aj hrubý domáci hospodársky produkt? Možno kríza prepukne a možno nie, o tom sú zatial iba predpovede.
Ako sa dostať z krízy ak naozaj nejaká prepukne? Určite všetci poznáme ako sa kríza začala v USA a o čo išlo, ale čo to bude znamenať pre Slovesnko a zvyšok sveta v budúcnosti a aké kroky teraz konať?

Tony
Anonymný


Návrat hore Goto down

Re: finančná kríza

Odoslať pre Admin za Ut október 27, 2009 1:10 am

No, dnes som zaznamenal informáciu podla, ktorej bola v tomto roku rekordne nízka inflácia, ktorá predstavovala 0,6% a oproti predchádzajúcim rokom, kedy sa pohybovala okolo 5% je to pre spotrebzteľov vznikajúce. Síce na jednu stránku kvôli finančnej kríze priľlo dosť ľudí o prácu a iný pracujú za menej, tak došlo k zlacňovaniu a prognozy sú už také, že kríza by pomali mala byť zažehnaná. Teda to sú aspoň zverejňované informácie, ktoré je možné registrovať v médiách. Nezamestnanosť v budúcom roku vraj tiež nemá mať až taký schodok ako bolo kvôli kríze pôvodne predpokladané. Ale medzi dôverihodnosťou informácii od vlády a agentúr je možné si vzberať aj pri jednotnom metri.

Admin
Administrátor fóra

Počet príspevkov : 386
Registration date : 11.01.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: finančná kríza

Odoslať pre CO2 za Ut október 27, 2009 1:39 pm

Keby ekologovia na Slovensku nebranili napriklad vystavbe uholnej elektrarne v Trebisove, nenavysovali by vydavky firiem x-sposobmi, tak by na tom Slovenska ekonomika mohla byt aj lepsie. Bez ochranarskych organizacii bz sa financna kriza Slovenska dotkla ovela menej.

CO2

Počet príspevkov : 34
Registration date : 12.01.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: finančná kríza

Odoslať pre Admin za St október 28, 2009 2:55 am

1. Energetický program Slovenskej Republiky z ekonomických aj ekologických dôvodou nepočítal s budovaním uholných elektrárni. Investícia do uholnej elektrárne nieje práve tá najvýnosnejšia možnosť a EU sa snaží o "udržatelný rozvoj". Tú elektráreň v Trebišove chce postaviť český súkromný podnikatelský subjekt. Kedže SR má vlastné investície do vlastného energetického programu, tak tento český subjekt by pre Slovenskú energetiku bol skôr konkurenciou na stredoeuropskom trhu. Rovnaké pracovné pozície môžu ponúknuť aj konkurenčné Slovenské projekty energetiky.

2. Ekolobbing väčšiny ochranásrskych organizácii nesmeruje k zastaveniu produkcie priemyslu, ale naopak práve k snahám o "udržatelný rozvoj".
To ak EU vyčlení fondy a teda udeluje dotácie súkromným firmám na zavádzanie ekologickejších technologii, ktoré im ušetria vzpúštané emisie, alebo spotrebu energii predsa nieje navyšovanie výdavkou, ale práve naopak. V realite to potom končieva tak, ž technologie šetriace peniazie na energiách sú investíciou, alebo v inom príklade také firmy ušetrené práva na vypustenie emisii ajtak niekomu predajú. čo sa ti zdá neekonomické napríklad na takej recyklácii? Ak nevyhadzuješ, tak to predsa nieje neekonomické.

3. Slováci sa tým iba učia lepšie bačovať. Možno sa ti zdá, že reči o investovaní, o šetrnosti energiami, inovatívnych technologiach a udržatelnom rozvoji sú..., ibaže je to ako "čerstvý závan v zahnívajúcom letnom vzduchu" pre ekonomiku.
Finančnú krízu nieje dôvod dávať do súvislosti s ekologickým uvažovaním a lobbingom udržatelného rozvoja.

Admin
Administrátor fóra

Počet príspevkov : 386
Registration date : 11.01.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: finančná kríza

Odoslať pre Apol65 za Št október 29, 2009 9:38 pm

V mediach chodila dost zabavna reklama o bojovnikoch proti krize. Jej moto: Minajte peniaze, minajte vsetko a vsetko sa vam to vrati. V podstate je pravda, ze peniaze musia byt v obehu, aby mohla fungovat ekonomika. Ale ty co setria a potom to minú investovaním na Slovensku Slovenskej ekonomike pomahaju viac nez taky co si iba kupuje nanuky "made in Germany", alebo auto "made in France".

Apol65

Počet príspevkov : 12
Registration date : 29.10.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: finančná kríza

Odoslať pre Sandra za Št október 29, 2009 11:55 pm

Teraz sme v EU, tak to možno niekto bude vnímať inakšie a made in France brať skoro ako made in Slovakia, lebo v EU máme všetci dotácie z vyzbieraného spoločného rozpočtu od všetkých členských krajín.
V Nemeckých krajinách to funguje tak, že Nemci sa pozrú v akej krajine je výrobok vyrobený než ho kúpia. Na druhú stranu nakupovať výrobky, ktoré sú kvalitné a zároveň lacné je vec racionality spotrebiteľa. Nechať nabaliť sa výrobcu iba zato, že je zamestnáva domorodcov ešte nezaručuje, že spotrebiteľ neostane bezdomovcom na ulici, alebo že zamestnanci, ktorých ten výrobca zamestnáva nebudú pracovať za smiešnu mzdu napriek tomu, že firma prosperuje.
Pojmy ako finančná kríza sú na Slovensku dosť často zneužívané. Nevravím, že veľa zamestnávateľov nemá reálne problémy, ale zároveň ich to veľa zneužíva.

Sandra

Počet príspevkov : 112
Age : 31
Location : Bratislava
Registration date : 12.01.2009

Zobrazit informácie o autorovi http://zeleny.naturalforum.net/html-h2.htm

Návrat hore Goto down

Re: finančná kríza

Odoslať pre Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.