Filozofia života

Goto down

Filozofia života

Odoslať pre Sandra za St august 12, 2009 3:00 pm

Filozofia života je veľmi široké téma, tak ho zúžim na dve základné otázky:
1.Na čo vlastne žijeme? čomu pripisujete váš zmysel života?
2.Sú ľudia iba emocionálny a teda do značnej miery naprogramované stroje - inštinktývny (chuť na jedlo, sex, rodinu...) a ženie nás ku predu iba to, alebo máte aj iné ciele?

Sandra

Počet príspevkov : 112
Age : 31
Location : Bratislava
Registration date : 12.01.2009

Zobrazit informácie o autorovi http://zeleny.naturalforum.net/html-h2.htm

Návrat hore Goto down

Re: Filozofia života

Odoslať pre Admin za St august 12, 2009 3:33 pm

I´m V podstate s nejakými motyvačnými inštinkami sa narodí každý z nás, ale predstavu čo v ňom je a čo v ňom chceme zažívať si vytvárame aj počas života. Myslím, že ak človek nečaká príchod nejakého všemohúceho, alebo iba posmrtný život a neočakáva nejaké posmrtné pokračovanie, tak mu nebude vadiť myšlienka toho, že je mašinou a vyrovná sa s tým. Síce nie mašinou z kovu a tiež nie bez vlastnej vôle, ale ajtak formou uhlovodíkovej mašiny.


Naposledy upravil Admin dňa Ne august 30, 2009 8:48 pm, celkom upravené 1 krát.

Admin
Administrátor fóra

Počet príspevkov : 386
Registration date : 11.01.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: Filozofia života

Odoslať pre Tajo za Ut august 25, 2009 1:16 pm

Myslim, ze malokto v tom ma jasno. Asi je to skor biologicke, ze sa snazime prezit a rozmnozovat.

Tajo
Anonymný


Návrat hore Goto down

Re: Filozofia života

Odoslať pre Admin za Št august 27, 2009 3:03 am

Myslím, že kvôli DNA náš druh uprednostňuje rozmnožovanie, sex... pred primárnou snahou o prežitie a tento názorom sdielam so "Sigmundom Freundom" po prečítaní jeho knihy: "Základy Psychoanalýzi". Inštinkty, či iným synonimom: "pudy" nás podla Freunda motyvujú a poháňajú vpred ku všetkým cielom. Sexuálne pudy, respektívne pudy slasti sú u cicavcov omnoho silnejšie než pud sebezáchovy. Okrem toho, že je to vedecky preukázané, že pudy slasti sú silnejšie než pud sebazáchovy, stojí otázka ešte aj takto: "či sa náhodou ľudia nestránia smrti viac kvôli pudom slasti než kvôli strachu, lebo chceme "niečo" zažívať k čomu nás (individuálne viac-menej) vo väčšinovom až plnom rozsahu priamo, aj nepriamo motyvujú pudy slasti".

Tu síce ide o cicavce, ale ajtak napríklad z inej skupiny živočíchov aj taká Modlivka a niektoré pavúky sú po rozmnožovaní zožraté samičkami a pritom do toho idú napriek tomu, že vedia, že je to hazard pre ich existeciu. Napríklad v prípade Modliviek je evolučná výhoda odovzdávať živiny z vlastného tela v prospech potomstva pre organizmus matky, kedže samček si sexom svoju rolu z časti naplnil.

Kvôli tomu sa človek venuje športom, snaží sa v kadečom presadiť a často práve nadpriemerne zarábať, vyhladáva kontakt s okolím...pre pudy slastí má svoje primárne a sekundárne ciele... a takto človek buduje dnešnú spoločnosť.

Cicavce sa po páde asteroidu presadili nielen preto, že oproti chladnokrvným mali relatívne rýchli metabolizmus a teda aj lepšie možnosti svalstva, ale aj pretože sa starali o svoje potomstvo lepšie než dinosauri. Rodinné usporiadane, alebo aspoň pár sú podla nejakej citácie: "základná bunka spoločnosti" a okolo nej sa točí ten istý obojstranne vzájomný interpersonálne solidárny systém spoločnosti, ktorý je možné nájsť naozaj v každej jednej kultúre každého štátu.

Admin
Administrátor fóra

Počet príspevkov : 386
Registration date : 11.01.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: Filozofia života

Odoslať pre Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.