Delená strava

Goto down

Delená strava

Odoslať pre Admin za So jún 27, 2009 6:55 pm

V praxi stravovania má delená strava za dôsledok: chudnutie tukov, zmänšovanie pocitu hladu, strávenie väčšieho množstva bielkovín z rovnakého množstva stravy, zlepšovanie imunity, zlepšenie stavu akné... a v princípe spočíva v delení stravy v 2,5-3.5.hodinových cykloch príjmu stravy na:
A) Strava s obsahom cukrov, respektívne sacharídov (sladké ovocie, zemiaky, ryža, cestoviny...)
B) Strava s obsahom bielkovín a kyslích štiav (kyselé ovocie, mäso, vajcia, ale syri, soja a strukoviny sú kvôli vysokým obsahom bielkovín, tukov aj cukrov diskutabilné ... )
C) Strava s obsahom neutrálnych uhlovodíkov, ktoré je možné konzumovať k bielkovinovej, aj sacharidovej strave (hlávkový šalát, uhorky, celer...)


Dôvody pre ktoré je aplikovaná delená strava
žalúdok pri trávení využíva dve skupiny enzýmov a kyseliny, ktoré sa navzájom neutralizujú. Pri trávení rovnakého pomeru cukrov a bielkovín dochádza k stavu, kedy sú nestrávené hodnotné bielkoviny a do krvného obehu sa vo väčšom množstve dostanú iba tuky z, ktorých sa najviac priberá. Kvôli nestráveniu bielkovín, ale iba tukov mozog opäť signalizuje hlad. Navyše kvôli zmiešaniu a neutralizácii kyselín je ich tvorba zvýšená a zvyšuje sa aj PH krvy čo oslabuje imunitu, spôsobuje akné a zvyšuje metabolické procesy priberania a následne delenia, respektívne množenia tukových buniek.
1.) žalúdok na trávenie potravy využíva dve skupiny látok:
a.) žalúdočná šťava určená na trávenie bielkovín obsahuje v 0,3% žalúdočnú kyselinu a enzýmy (pepsín a lipázy). žalúdočná kyselina má za úlohu aj zneškodňovať choroboplodné zárodky nachádzajúce sa v strave (baktérie).
b.) Enzým amyláza je vylučovaný slinami a je určený na trávenie cukrov/glukozy, sacharidov.
- Teda ku prekysleniu pažeráka dochádza pri miešaní bielkovinovej stravy so sacharidovou potravou.
2.) Ak sa do krvného obehu dostávajú súčastne tuky aj cukry, tak počas inzulínovej reakcie na cukry sú inzulínom ukladané nielen cukry, ale aj tuky. Najviac sa priberá na tukových bunkách ak sa v strave miešajú tuky s cukrami. Za dalšie treba spomenúť, že ako reakcia na tuky sa zase vylučuje jeden z rastových hormonov. Tento hormon má za úlohu podnietiť rast tukových buniek a inzulín to dokonáva, pretože bez inzulínu by sa do tukových buniek nedostalo tolko tuku, cukrov a nakoniec ani rastových hormonov.
3.) Nepraktizovanie delenej stravy zvyšuje PH krvy, respektívne kyslosť krvy. Vysoké PH krvy má za dôsledok metabolické procesy spojené s ukladaním tukov, napríklad akné, zníženú obranyschopnosť organizmu - zhoršený stav imunitného systému a iné... Napriek tomu, že alkohol je zásada a do tela sa dostáva v zásaditom stave, tak po spracovaní pečeňou sa do tela dostane ako mastná kyselina a PH krvy zvyšuje, čo je nepriaznivé. Alkohol preto nielen podporuje priberanie tukov, ale aj iné.
4.) Zvýšený príjem bielkovín v strave nepodporuje priberanie tukov, ale za to dostatočný príjem bielkovín zastavuje pocit hladu.
5.) Pri praktizovaní delenej stravy sa do tela môže dostať trávaniacim traktom zo sladkého ovocia a zeleniny viac enzýmov napomáhajúcim pečeni, než pri zmiešanej strave. V tomto sa názory Amerických a Europskych vedcov rozchádzajú. Americký tvrdia, že enzými sú žalúdočnou kyselinov zničené vždy, ale podla novších Europskych výskumov môžu enzými prejsť tráviacim traktom chránené v jadre zložitejších bielkovinových štruktúr z, ktorých sa dostanú až v pečeni pri rekombinácii proteínov, teda rozklade daných štruktúr.
6.) Delenie potravy sa praktizuje v 2,5-3.hodinových, niekedy 3,5.hodinových cykloch. Trávenie stravy v hornej časti žalúdka trvá individuálne podla rýchlosti metabolizmu, ale približne v rozsahu 2,5-3,5.hodiny. Po 2,5.hodine v hornej časti žalúdku sa natrávená strava presunie do sponej časti žalúdku a žalúdok sa tým vyprázni. Po vyprázdnení žalúdka je možné konzumovať znova, ale nie predtým, pretože žalúdočné kyseliny by sa pomiešali a zmiešala by sa strávená so nesnatrávenouá stravou v žalúdku. Znamenalo by to, že žalúdok by musel tráviť dlhšie a namiesto toho, aby natrávenú stravu postúpil dalej, by ju kvôli troche nenatrávenej musel tráviť a držať v žalúdku nadalej. Zvýšilô by sa podiel žalúdočnej kyseliny v žalúdku a následne aj PH krvy. Delená strava spočíva aj v dodržiavaní príjimania stravy v rozmedzí cyklusov trvania trávenia.
7.) Pri delenej strave sa myslí aj na žuvanie. čím viac je strava nažuvaná, tým menej má žalúdok práce s trávením, teda tým menej musí zakysliť žalúdočnými kyselinami a enzýnmi a nakoniec aj rýchlejšie a efektívnejšie trávy. Ak je strava málo požuvaná, respektívne je potrava požuvaná nedostatočne, tak bude prebiehať dlhé trávenie po, ktorom sa zvýši PH krvy, budú z potravy strávené zase iba tuky a nie bielkoviny, ostane pocit hladu, čiže bude následovať priberanie na váhe, ochabovanie svalstva a imunitného systému, prípadne zhoršovanie akné.
8.) Okrem toho, že bublinkové nápoje podporujú priamo strávitelnosť bielkovín ide u všetkých foriem tekutín o niečo viac: Dostatočný pitný režim pri každom jedle je dôležitý pre dostatočné strávenie stravy. Tekutiny sú veľmi dôležité nielen v žalúdku, ale aj v črevách kadial sa pomocou nich dostávajú živiny do krvného obehu. Ak je príjem tekutín nedostatočný, tak sa opäť strávia iba tuky a bez strávených bielkovín ostane pocit hladu. Delená strava rovnako ako iné spôsoby zdravého stravovania si vyžadujú zapíjanie každého jedla dostatočným príjmom tekutín.
9.) Kyselé ovocie napomáha tráveniu mäsa. Kyslé a bielkovinové patria do jednej skupiny a teda rozdielnej než strava bohatá na škroby, respektívne cukor. Znamená to, že po mäse nieje v odpore s delenou stravou, aby si dal na jedenie človek, ktorý takýto štýl deleného stravovania praktizuje napríklad pomaranč.


Naposledy upravil Admin dňa Pi júl 17, 2009 11:01 am, celkom upravené 8 krát.

Admin
Administrátor fóra

Počet príspevkov : 386
Registration date : 11.01.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: Delená strava

Odoslať pre Janka za So júl 04, 2009 10:50 am

Hlavne, že tie tuky sú vždy strávitelné Very Happy Ak sa konzumuje samotné mäso bez zeleniny, tak nieje to náhodou nezdravé na žalúdok?

Janka
Anonymný


Návrat hore Goto down

Re: Delená strava

Odoslať pre Admin za St júl 15, 2009 5:20 pm

Pri aplikovaní delenej stravy nedochádza k prekysleniu, takže to ulavuje minimálne pažeráku a ostatným orgánom a pokial ide o žalúdok, tak čím menej má problémov s trávením, tak tým preň lepšie.

Admin
Administrátor fóra

Počet príspevkov : 386
Registration date : 11.01.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: Delená strava

Odoslať pre Tina za Ut júl 21, 2009 5:55 pm

Inde som čítala, že delená strava je iba o rozdelení na zeleninu a mäso. Už tam, ale akosi nepísali prečo je to delené na mäso a zeleninu a ako sa z tým dá schudnúť. Aké s tým máte skúsenosti? Je chudnutie s delenou stravou naozaj možné a hlavne rýchle? Nemyslím tým, že by som chcela chudnúť napríklad 100.g mesačne, ale kilá.

Tina
Anonymný


Návrat hore Goto down

delena strava

Odoslať pre Karin za Ut júl 21, 2009 8:31 pm

Zakladne principy delenej stravy tu mas vymenovane. No Tina podla toho ako to beries. Tiez som ju volakedy vyskusala. Delena strava nieje o kompromisoch. Ak si budes robit ustupky a nebudes dodrziavat zasady delenej stravy stale celym dnom, alebo sa budes prejedat, tak mozno neschudnes, ale nakoniec este aj priberies. Su tu vymenovane nejake tie principy delenej stravy a podobne som ju praktizovala aj ja. To zakladne rozdelenie je na zeleninu a maso, ale jasne ze ak zajdeme do detailov, tak ide o cukry a bielkoviny. Niekto si to nevie vynachvalit a iny nadava, ale myslim ze je to o tom, ze ide o cely komplex navikov a jedno niejde bez druheho.

Karin
Anonymný


Návrat hore Goto down

Re: Delená strava

Odoslať pre Fifi za St júl 29, 2009 3:12 pm

Kvoli delenej strave sa moze vyliecit akne? Ako suvisi akne s delenou stravou?

Fifi
Anonymný


Návrat hore Goto down

Re: Delená strava

Odoslať pre Sandra za St júl 29, 2009 4:30 pm

Reakcia na Fifi:

Neviem či si zažila pubertu ale ak áno a dokonca si navštívila kožnú doktorku, tak ti určite povedala, že: korenisté, presolené a precuktované jedlá zhoršujú akné a prípadne ho aj vyvolávajú.

Ak sa látky nejakej stravy k pokožke správajú ako voľné radikály, alebo iba ucpávajú pory z vnútra, tak sa to nednoducho prejavý.

Neviem či je delená strava až taká úžasná diéta, ale teoreticky by to kvôli tráveniu a chemických reakciám pri trávení aj nejako pozitívne pôsobiť na stav pleti. Teoreticky asi áno...

Sandra

Počet príspevkov : 112
Age : 31
Location : Bratislava
Registration date : 12.01.2009

Zobrazit informácie o autorovi http://zeleny.naturalforum.net/html-h2.htm

Návrat hore Goto down

Re: Delená strava

Odoslať pre Tobi za Št august 06, 2009 8:30 pm

Kvoli tomu straveniu bielkovinam by snad delena strava mohla byt uzitocna aj pre mna.

Tobi

Počet príspevkov : 73
Location : Bratislava
Registration date : 07.05.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: Delená strava

Odoslať pre Sandra za St august 12, 2009 1:09 pm

športuješ?

Sandra

Počet príspevkov : 112
Age : 31
Location : Bratislava
Registration date : 12.01.2009

Zobrazit informácie o autorovi http://zeleny.naturalforum.net/html-h2.htm

Návrat hore Goto down

Re: Delená strava

Odoslať pre Tobi za Ne august 30, 2009 1:15 am

Ako kedy, ale ze by som kvoli tomu prestal napríklad jest na ranajky pecivo so sunkou a delil si to na salamu a o 3.hodiny neskôr by som zjedol tie suche rozky, tak to asi tako. Mozno je delena strava o nieco zdravsia a dokonca, aj vyzivnejsia, ale na druhu stranku je to aj dost neprakticke. Keby som jedol niekde vonku, tak by som sa kvoli tomu musel stravovat a raz si objednat ako vegan a druhy krat si napriklad vypitat Gyros bez chleba, alebo nieco podobne. Vo fastfoodpvých predajniach by zo mna neboli nadseny a stal by som sa tam najvacsim exotom.

Tobi

Počet príspevkov : 73
Location : Bratislava
Registration date : 07.05.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: Delená strava

Odoslať pre Danka za Ne august 30, 2009 7:53 pm

Tobi
Maso z Gyrosu bez oblohy a arabskeho chleba? Dost zaujimava predstava, ale trochu extrem. Ked som Ja skusala delenu stravu, tak to vyzeralo o nieco estetickejsie a dokonca aj hygienickejsie. No, ale jednoducho fastfoody a podobne som vtedy jest naozaj nemohla. Treba si jedla viac-menej pripravovat sam, alebo jest nejaku jednoduchsiu stravu a ziadne tajomstva receptov sefkuchara.

Danka
Anonymný


Návrat hore Goto down

Re: Delená strava

Odoslať pre Tana za Ne august 30, 2009 8:17 pm

Ja som si predtym myslela, ze to sa nejako rozdeli na tanier a do odpadkoveho kosa na nekaloricku a kaloricku stravu. Inde som sa o bielkovinach nejako nedocitala, ale stale by som chcela vediet ci tymto sposobom uz aj niekto naozaj poriadne schudol.

Tana
Anonymný


Návrat hore Goto down

Re: Delená strava

Odoslať pre Kika za Po august 31, 2009 6:33 pm

Ale v uvodnom clanku napriklad nepadlo ani slovo s radami o vyhybani sa pitia kofeinu a cierneho caju. Bielkoviny sem a tam, ale nie az tak obsazne na podstatnejsie veci.

Kika
Anonymný


Návrat hore Goto down

Re: Delená strava

Odoslať pre Admin za Ut september 01, 2009 7:09 pm

Niečo sa ti nezdá byť kompletné? A k čomu by mal byť podla teba priradený kofeín? K radám o rýchlom chudnutí, alebo rýchlom zažívaní?
Pretože kofenín odbúrava tuky. Pokial ide o jeho vplyv na kyslosť krvy, tak samozrejme že jeho priame odbúravanie tukov a sťahovanie tukov z krvného riečišťa má na výslednú váhu väčší vplyv než jeho účinky na kyslosť krvy, ktorá zase nepriamo podporuje priberanie. áno spôsobuje problémy so zažívaním...

Ale aj keby tam naozaj niečo chýbalo a nebolo tam napísané "neviem čo", tak čo akože?

Admin
Administrátor fóra

Počet príspevkov : 386
Registration date : 11.01.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: Delená strava

Odoslať pre Sandra za Ne september 06, 2009 12:25 am

Takže ani kofeín? To by som kvôli delenej strave nejedla a nepila asi nič čo sa dá kúpiť a nieje to základná surovina a ešte aj kofeín...

Sandra

Počet príspevkov : 112
Age : 31
Location : Bratislava
Registration date : 12.01.2009

Zobrazit informácie o autorovi http://zeleny.naturalforum.net/html-h2.htm

Návrat hore Goto down

delena strava

Odoslať pre Venule za Ne september 13, 2009 2:47 pm

Delena strava je, ale predsa len asi k nejakej forme priberania buniek, aj ked nie hlavne tych tukovych, ale svalovych.
Okrem potlacania pocitu hladu ca co su vlastne v ramci delenej stravy dobre bielkoviny ak nechcem priberat? Z bielkovin sa predsa tiez pribera, alebo snad nie? Bez bielkovin by predsa nemohla narast ani tukova bunka, lebo bielkovina tvori zaklad DNA bunky a tie, ktore v sebe maju tuk, teda potrebuju aj protein.

Venule
Anonymný


Návrat hore Goto down

Re: Delená strava

Odoslať pre Admin za Ne september 13, 2009 8:15 pm

V podstate všetko sú to spalovatelné uhlohydráty a telo vykrýva spotrebu aj bielkovinami, ale ak ode o nižšie čísla tak čím platí vsťah, že viacej príjimaných bielkovín, tak tým menej tukov sa do buniek dostane cez bunkové membrány. Hlavný stavebný materiál na tukové bunky sú tuky a nie proteín.
Mužské telo kvôli testosteronu ukladá skoro dvojnásobok bielkovín než ženské a naopak s tukmi. ženy zase kvôli hormonálnym rozdielom ukladajú viac tukov než muži, ale nie bielkovín.
Ked´sa do krvy dostane vysoká hladina tukov, tak u žien estrogény ukladajú tuk, zatiaľ čo u mužov testosteron zabraňuje ukladaniu tukov a naopak ukladá bielkoviny. Funguje to tým spôsobom, že sa sťiahnu membráby cez, ktoré sa do bunky dostáva tuk, aby sa mohlo do buniek dostať viac bielkoviny. Rast iných než tukových buniek je limitovaný potrebami organizmu čo sa však nedá povedať o raste tukových buniek ľudí žijúcich v civilizácii.
U oboch pohlaviach samozrejme platí, že tuky vplívajú na hladinu hormonov, ale u každého s iným dôsledkom.
V praxi to znamená, že z beztukového mäsa môže človek rýchlejšie naberať svalstvo, môže rásť pokožka a iné bunky... ale vzhladom k tomu, že tuková bunka má iné percentuálne zloženie pomeru tukov a bielkovín a napríklad v svalovom tkanive vysoká hladina amynokyselín v krvy znižujú zastúpenie tukov v tkanive...

Admin
Administrátor fóra

Počet príspevkov : 386
Registration date : 11.01.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: Delená strava

Odoslať pre Sandra za Št september 24, 2009 4:42 pm

Niekde som čítala, že lecitinom - aminkyselinou je možné znižovať hladinu estrogénov v krvy a teda aj menej priberať. Tak to nieje praktické pred dievčenskými dňami v mesiaci ak to nemá meškať, ale počas normálnych dní v celku praktické, lebo lecitin je aj dobry na pamäť, cievy a iné. Ale v sóji je zase veľa fytoestrogénov, takže sójový lecitin v nevyčistenej netabletkovej forme...

Sandra

Počet príspevkov : 112
Age : 31
Location : Bratislava
Registration date : 12.01.2009

Zobrazit informácie o autorovi http://zeleny.naturalforum.net/html-h2.htm

Návrat hore Goto down

Re: Delená strava

Odoslať pre db za Ne október 04, 2009 9:33 pm

Viem, ze existuju bezlepkove masove vyrobky, ktore splnaju poziadavky na rozdelenie. Zaujimalo by ma ci niekde existuje aj nieco ako restauracia, kde podavaju delenu stravu, alebo obchod s nou, alebo aspon nejake vyrobky s oznacenim delenej stravy, lebo nikde som to doteraz nevidel.

db

Počet príspevkov : 4
Registration date : 04.10.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: Delená strava

Odoslať pre Alfy za So október 17, 2009 12:52 pm

Myslim ze take nieco ako obchod s vyahradne delenou stravou v Slovenskych mestach, ani neexistuje. Teda neviem, ale ja som aspon nic takeho nikdy nevidel. Tazko by si taky obchod zarobil na vlastne naklady a este k tomu vykazoval nejaky zysk. Ale mozno by tam chodili celuatici a nielen ludia, ktory drzia dietu. Celuatici by urcite museli.

Alfy
Anonymný


Návrat hore Goto down

Re: Delená strava

Odoslať pre CO2 za Ut október 27, 2009 1:34 pm

Pochybujem, ze napriklad niekto so zaludocnymi vredmi si moze dovolit jest maso bez peciva, alebo do seba lopnut nieco mastne. Ak chce niekto skusat delenu stravu tak musi mat v poriadku travenie a to ma naozaj iba velmi malo ludi na Slovensku.

CO2

Počet príspevkov : 34
Registration date : 12.01.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: Delená strava

Odoslať pre Apol65 za Št október 29, 2009 9:46 pm

Tu je uz otazne ci si vobec niekto so zaludocnzmi vredmi moze dovolit jest maso ako klobasa, udena slanina vobec a nie ci to moze zjest s chlebom. Pokial viem, tak trebars taku klobasu by niekto so zaludocnymi vredmi nemohol tak ci onak. Dieta ludi so zaludocnymi potiazmi pozostava zo specialnej stravy.

Apol65

Počet príspevkov : 12
Registration date : 29.10.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: Delená strava

Odoslať pre Fox za So október 31, 2009 6:20 pm

Ale pri vredoch dieta do ktorej patri napriklad tvaroh a potraviny, ktore sa vylucuju s principom nemiesania sacharidovej a bielkovinovej stravy.

Fox

Počet príspevkov : 42
Registration date : 31.10.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: Delená strava

Odoslať pre Sandra za Ne november 01, 2009 3:18 pm

No tak... ale jasné že neni možné držať desať rozličných diét súčastne.
To je ale svojim spôsobom kuriozita, aby niekto kto drží jednu diétu začal aj s druhov. Ludiaaaaa šak pri vredoch sa drží diéta, tak načo začínať ešte inú diétu? Nieje určrná na chudnutie, ale bude aj pri nej. bounce
To je asi logické, že ak má niekto predpísanú diétu kvôli žalúdočným vredom, alebo hocičomu inému, tak si nezačne variť podla delenej stravy.

Sandra

Počet príspevkov : 112
Age : 31
Location : Bratislava
Registration date : 12.01.2009

Zobrazit informácie o autorovi http://zeleny.naturalforum.net/html-h2.htm

Návrat hore Goto down

re: delena strava

Odoslať pre Katy za Po november 02, 2009 11:57 am

Neni mozne po delenej strave priberat este viacej ako tomu byvava po ukonceni ostatnych diet na chudnutie? Sad Klasicky efekt diet je totiz taky, ze ak niekto zacne drasticku dietu, tak pocas nej sice schudne, ale po skonceni zase o to viacej nabera na vahe. No?

Katy
Anonymný


Návrat hore Goto down

Re: Delená strava

Odoslať pre Sandra za St november 04, 2009 10:29 pm

Delená forma stravy nemá negatívny vpliv na metabolizmus. To priberanie po diétach je v dôsledku spomalenia metabolizmu. Ak držíš drastickú diétu počas, ktorej neješ vôbec nič, tak telo spomaluje metabolizmus, lebo sa snaží šetriť kalóriami a bielkovinami. Jednoducho začne menej spalovať a vytvárať si rezervy. Ak iba eliminuješ to, aby si v krvy nemala nadbytok kalórii naraz a zároveň ti neklesala hladina bielkovín v krvy, tak tým nedosiahneš žiadne spomalenie metabolizmu.

Sandra

Počet príspevkov : 112
Age : 31
Location : Bratislava
Registration date : 12.01.2009

Zobrazit informácie o autorovi http://zeleny.naturalforum.net/html-h2.htm

Návrat hore Goto down

Re: Delená strava

Odoslať pre Fox za Pi november 06, 2009 3:00 pm

Podla toho ci ide iba o dlenie potrvy, alebo aj o radikalnejsie obmedzenia prisunu kalorii. Tiez si nemyslim, ze sa po ukonceni takejto diety moze priberat. Iba ak okrem delenia potravy clovek, ktory chce schudnut nebude aj obmedzovat prijem potravy. Ak bude jest menej, alebo skoro nic, tak urcite ano. Podla toho co tu pises, tak je to tym, ze clovek toho konzumuje az prilis malo a ked uz niekto drzi hociaku dietu, tak asi aj obmedzi prijem kalorii. Niektori ich mozno obmedzuju dost radikalne a potom sa im ten metabolizmus asi urcite rozhadze a zacne viacej setrit kaloriami.
Ak sa bude niekto stravovat tym stilom, ze zje 10.deko sunky bez rozkou a masla, lebo si povie ze tu stravu netreba miesat so skrobmi a inymi sacharidmi, ale potom za tri hodiny si zje na obed iba oblohu bez masa, tak jasne ze toho aj zje menej ako keby sa stravoval normalne s miesanou potravou ako je to podla Slovenskej kuchyne zyvkom. Sice nieje navodom tejto diety jest menej, ale malokto kto ju drzi si skonzumuje napriklad viac masa k obedu namiesto chybajucej oblohy, ale vynechava namiesto toho jedno, alebo druhe.

Fox

Počet príspevkov : 42
Registration date : 31.10.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: Delená strava

Odoslať pre Sandra za Pi november 06, 2009 11:55 pm

Nikto nepíše o tom, že by b olo nutné jesť menej než ako pri normálnom jedení. To ak to niekto spraví je už výsledok inej diéty a to bez ohladu na dôvody, lebo pri tejto sa o tom nikde nepíše návod. Teda píše sa o neprejedaní sa, ale nie o nenajedí sa do sýtosti. To že začneš s delenou stravou predsa nezaručuje, ani nevylučuje, že niekto bude jesť menej. Je to iba tvoja špekulácia, ktorá síce môže byť naplňaná, ale aj tak je táto diéta predsa len o niečom tak trochu inom. Ale ja som skôr mala na mysli hormonálene diéty, alebo take čo sú iba o o bmedzovaní prísunu kalórii. Pri tejto diéte predsa nieje smerodatné koľko toho zješ, ale akým štílom sa stravuješ. Tak isto to nieje o tabletkách.

Sandra

Počet príspevkov : 112
Age : 31
Location : Bratislava
Registration date : 12.01.2009

Zobrazit informácie o autorovi http://zeleny.naturalforum.net/html-h2.htm

Návrat hore Goto down

Re: delena strava

Odoslať pre vivi za Ut november 10, 2009 1:53 pm

1. Podla toho navodu co tu citam je delena strava o dordziavani rozdelenia konzumacie na cukri a bielkoviny v potrave v inom casovom obdobi. Zbavenie sa kyslosti krvy a akne je fajn, ibaze napriklad mliecne vyrobky maju rovnako vela bielkovin ako aj cukrov.
To akoze z mlieka a syrov sa dost pribera? Mliečne vyrobky maju velmi bohaty obsah vapnika, tak odkial potom pri diete cerpat mineralne latky?

2. Skutocne to moze pomahat pri akne? Je mnoho dovodov, ktore mozu sposobovat problemi s pokozkou a nemam, tak uplne celkom istotu, ze nejaka kyslost krvy je vzdy to prave co treba napravovat.

3. Ked je problemova kyslost krvy, tak aky ma na nu potom dopad alkohol? Alkohol je predsa zasada. Ibaze o alkohole sa vie, ze sa z neho taktiez pribera. Moze sa pri drzani delenej stravy pit nejaky alkohol? Lepsie je na tom potom ten abstinent, alebo alkoholik? Lebo ak to zvysuje PH krvy... vsetok chlast predsa nieje sladovy, aby sa po nom priberalo, ibaze o chlaste sa vie ze napriklad sposobuje akne a oslabuje imunitny system. Ako je to potom mozne?

4. Dostava sa traviaca kyselina po straveni potravy do krvy, alebo ju zlikvyduje pecen a ostatne organy?

vivi
Anonymný


Návrat hore Goto down

Re: Delená strava

Odoslať pre Admin za Pi november 13, 2009 8:11 pm

1. Nikto nepíše, že k niečomu, alebo aj vyslovene delenej strave treba pristupovať absolutisticky. Avšak je rozdiel napríklad medzi jogurtom a zmrzlinovým pohárom po výdatnom mäsitom obede. V obojoch je nejaký ten vápnik.
2. Ale mnoho z tých dôvodov sa priamym, či nepriamym spôsobom týkajú práve PH krvy. Nikto o tom nepíše ako o lieku na všetko. Môže to výrazne pomôcť iba niekedy, ale samozrejme že aj v kombinácii iných faktorov.
3. Pečeň alkohol transformuje na mastnú kyselinu. Rozpadom alkoholu a rekombináciou jeho zložiek vzniknú v pečeni látky s kyslím charakterom, čiže alkohol PH krvy v konečnom dôsledku zvyšuje
4. Tu sa dá rozoberať v akých množstvách a či aj nieje prekurzorom iných kyselích látok

Admin
Administrátor fóra

Počet príspevkov : 386
Registration date : 11.01.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: Delená strava

Odoslať pre Fox za Ut november 17, 2009 8:44 pm

No... ak sa to oplati, tak je to asi hlavne kvoli zvysenemu mnozstvu stravenych bielkovin pri kombinovanej proteinovej diete pre sportovcov.

Fox

Počet príspevkov : 42
Registration date : 31.10.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: Delená strava

Odoslať pre Tobi za St november 18, 2009 2:19 am

No, ale po treningu treba sacharidy aj bielkoviny, tak ako by si to Fox teda riesil? Rodelením si prijímanej stravy na bielkoviny a sacharidy to asi nebude pre kulturistu to prave orechove. Ale v case volnych dnov medzi treningami asi ano. Vtedy to asi naozaj nachadza uplatnenie v racionalnom jedalnicku svalnaca.

Tobi

Počet príspevkov : 73
Location : Bratislava
Registration date : 07.05.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: delena strava

Odoslať pre Anonym za So november 21, 2009 3:17 am

ak sa tym da z jedalnicka vydolovat viacej bielkovin, tak je delena strava strava aspon na nieco dobra, ale po inych strankach... sportovec potrebuje mat v krvy rovnako vela uhlohydratov ako aj bielkovin, lebo inak bude spalovat viacej bielkovin a aby sa tymto sposobom dalo aj chudnut, tak je potrebne obmedzit prisun kalorii. Ale jasne ze sa da povedat, ze je ta dieta dobra, lebo sa z nej nepribera, ale tazko zhodnotit ci sa nou da aj nejako schudnut.

Anonym
Anonymný


Návrat hore Goto down

Re: Delená strava

Odoslať pre Sarky za Pi december 25, 2009 11:06 pm

Myslím, že ak chce niekto schudnúť, tak je najdôležitejšie jesť nekalorické jedlá, prípadne málo kalorických. To je môj názor ku všetkých diétam vrátane delenej stravy.

Sarky
Anonymný


Návrat hore Goto down

Re: Delená strava

Odoslať pre Rainy za Ut marec 30, 2010 3:01 pm

Chcelo by to nejake statistiky uspesnosti tejto diety...

Rainy
Anonymný


Návrat hore Goto down

Re: Delená strava

Odoslať pre tomas_fashion za Pi november 11, 2011 9:34 am

Ja sa už dlhšiu dobu pokúšam dodržiavať všetky tieto zásady, ale zároveň sa držím hesla všetko s mierou! Netreba si odoprieť úplne všetko, pretože to potom človek bojuje sám so sebou.

tomas_fashion

Počet príspevkov : 4
Registration date : 11.11.2011

Zobrazit informácie o autorovi http://www.myprivateboutique.sk/

Návrat hore Goto down

Re: Delená strava

Odoslať pre Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.