Vzhlad stránok

Goto down

Vzhlad stránok

Odoslať pre Tobi za Po jún 08, 2009 4:17 pm

Prečo práve čierne pozadie? Prečo biela na čiernom? Nieje lepší klasický vzhlad stránok s čiernym na bielom?

Tobi

Počet príspevkov : 73
Location : Bratislava
Registration date : 07.05.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: Vzhlad stránok

Odoslať pre Admin za Ut jún 09, 2009 4:23 pm

Tak okrem toho, že mám rád čiernu farbu, tak zopár z mojich logických argumentov:

1. Hystoria
Vtedy ludia nejakú formu papiera, neskôr ho začali bieliť, aby bol kontrast medzi bielou a čiernou/modrou výraznejší... vždy to robili kvôli kontrastu, teda čo najväčšiemu vizuálnemu rozlíšeniu farieb, aby bolo na prieri dobre vydieť rozdiel medzi nažltnutým až čisto bielym papierom.

Avšak vždy išlo o to, že je jednoduchšie zýskavať svetlý papier a tmavý inkoust ako naopak. Začierňovať papier by sa muselo dalšími farbami, ktoré boli nežiadúce a aj inými postupmi by sa papier znehodnotil.

A tak si ľudia zvykli, že píšu tmavými farbamií na biely podklad, ajked´to nieje to najlepšie.


2.Optické vnemi a lom svetla (biele písmená s čiernym pozadím sú lepšie vidieť , sú zdravšie pre oči, šetričom obrazovky a el. energie)
Pri odraze svetla z čierneho inkoustu a tmavých písmen na momitote v podstate "vidíme" to isté - nevidíme skoro nič. Svetlo do oka prichádza z bieleho povrchu papiera a rovnako aj z bielych miest na monitore. čiže ak je písmo čiere a biele pozadie, tak skoro všetko svetlo prichádza z bieleho pozadia. Kedže svetlo sa šíri do všetkých strán, tak to oči pletie a namáha, kedže zreničky sú kvôli veľkému množstvu svetla stiahnuté a pritom majú viacej práce s rozlíšením, než ako keby boli písmená biele s čiernym pozadím. Napríklad je to podobné s tým ak je v noci pri priamej viditelnosti ak nestojí nič v medzi sledovaným bodom a pozorovatelom možné vidieť na kilometre daleko jeden svetelný bod (napríklad svetlo z malej batérku), ale nieje možné vidieť obrovský tmavý bod v pohlade do slnka napríklad (napríklad mnohonásobne väčšieho orla na letné pravé poludnie, alebo lietadlo). Prehnaným príkladom by bola obrovská čierna škvrna po farbe na paneloch slnečnej elektrárne (tiež ide o tmavý bod na svetlom podklade). Svetlo je jednoducho príliš oslňujúce, šíri sa všetkými smermi, zreničky sa sťahujú a pri väčšom množstve svetla majú zreničky problém s rozlíšením.

Dá sa povedať, že varianta čierneho pozadia s bielim písmom je nielen najlepšie vidieť, ale je aj zdravšia pre oči a dokonca aj šetrí monitor PC návštevníkov stránky.


3.Slogany
1. Zdravý pohlad na dianie okolo vás - Naturalforum
2. Naturalforum - najlepšia varianta fora pre vaše oči, obrazovku a účet za energiu

Admin
Administrátor fóra

Počet príspevkov : 386
Registration date : 11.01.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: Vzhlad stránok

Odoslať pre WeBe za St júl 22, 2009 4:20 pm

Ale na klasický vzhlad stránok sú ľudia jednoducho zvyknutý a niektorým ľudom príde byť za ťažko sa s tým vyrovnávať. Každý je zvyknutý na to, že strana a teda aj www stránky majú byť biele.

WeBe
Anonymný


Návrat hore Goto down

Re: Vzhlad stránok

Odoslať pre Admin za St júl 22, 2009 8:08 pm

Tak si jednoducho budú musieť zvyknúť na niečo iné. Doba sa mení, všetko sa vždy bude meniť a ako vidíš, tak sa už niečo zmenilo. Hoci by to tieto stránky mali byť ako prvé a posledné, tak určite ich nedám do tradičných farieb.

Admin
Administrátor fóra

Počet príspevkov : 386
Registration date : 11.01.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: Vzhlad stránok

Odoslať pre Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.