Antibiotický cesnak

Goto down

Antibiotický cesnak

Odoslať pre Admin za St máj 20, 2009 4:08 pm

Cesnam obsahuje silné antibiotikum. Hoci cesnak lieči Herpes, mnohé bakteriálne ochorenia a iné, tak nielen kvôli antibiotiku vie byť aj veľmi škodlivý. A o tom, že antibiotiká niejú dohromady s alkoholom, slnkom a iným... a z dlhodobého hladiska antibiotikum spomaluje vývoj, rast a imunitu... dalej v texte viac:


Antibiotiká

http://povodna.rodinka.sk/user/view_page.php?page_id=78885
http://zena.centrum.sk/ako-sa-dostat-do-formy-po-antibiotikach/zdravie/choroby/542703.html


Cesnak pomáha proti baktériám, do nejakej miery proti vírusom a proti najčastejšiemu vírusu chrípky vôbec

Na baktérie zaberajú antibiotiká výborne, ale vírusy sú na veľa antibiotík rezistentné, ale skoro všetky na najstaršie užívané antibiotikum - cesnak. Narozdiel od baktérii vírusy majú veľkú schopnosť mutácie, teda evolúcie, inak aj prispôsobivosti chemickému prostrediu. Vždy, ked´je v jednom roku jeden vírus chrípky, tak na dalšiu chrípkovú sezonu sa už objaví iná forma mutácie, ktorá je rezistentná na nový druh antibiotík. V praxi to znamená, že vírus zmutuje a zmení sa mu genofornd na toľko, že jeho telu už nevadí nejaké antibiotikum a nič mu nespraví. Tie vírusy, ktoré rezistentné niesú zomrú spolu so svojimi génmi a tie, ktoré rezistentné sú a daný druh antibiotika im nevadí, tak prežijú a vo veľkom sa objavia, či rozšíria v nasledujúcej chrípkovej sezone. Podstatné je to, že víruse, ktoré neboli rezistentné na antibiotikum z cesnaku vymreli už veľmi dávno a väčšina druhov chrípok je na cesnak rezistentných, čiže sú evolúciou prispôsobené, aby im cesnak neuškodil.
http://www.starostlivostodieta.sk/clanok-antibiotika-casto-bez-ucinku.html


Antibiotiká znižujú obranyschopnosť a pozastavujú vývoj

Antibiotikum obsiahnuté v cesnaku pôsobý na baktérie tým spôsobom, že im nedovolí rásť, rozmnožovať sa... ale nie že by na ľudské bunky nemali antibiotiká žiadny vplyv.
Z krátkodobého hladiska pri infekciách je cesnak nápomocný, pretože bojuje s ochorením, ale dlhodobé užívanie antibiotických látok z cesnaku je pre zdravého človeka zdraviu škodlivé. Cesnak obmedzuje vývoj organizmu a regeneráciu každej jednej bunky v tele a to dokonca aj potenciu. Pri bakteriálnomk ochorení, teda síce pomôže, ale ak bude konzumovaný počas celého roka zdravým človekom, tak sa stane iba škodným.
http://aktualne.centrum.sk/domov/zdravie-skolstvo-spolocnost/clanek.phtml?id=1145877


Antibiotický cesnak vs. slnko, alkohol, pomaranč, grapfruit...

žiadne antibiotikum nereaguje dobre s alkoholom. Dlho po, alebo pred konzumáciou cesnaku daný človek jednoducho nesmie konzumovať alkoholické nápoje. Ak sa niekomu v krvy ocitne súčastne antibiotikum z cesnaku, aj alkohol, tak to narobí vážne problémi.
http://www.zenska.sk/zdr_lieky.htm
Pokial ide o slnko, tak slnku sa jednoducho musia vyhýbať všetci čo majú v krvy nasadené antibiotikum.
http://lesk.cas.sk/clanok/35840/nastrahy-leta-alergia-na-slnko.html


Cesnak vs. adrenalínové športy a vnútorné krvácania...

Cesnak znižuje funkčnosť krvných doštičiek, respektívne rozkladá krvné zrazeniny. Ak cesnak rozkladá krvné zrazeniny, tak je zvyk konzumácie cesnaku výborná prevencia pred mrtviciou, alebo infarktom, ale pred adrenalínovým športom naopak veľké sebaohrozenie.
V normálne funkčnom ľudskom tele sa organizmus zbavuje starých krvných zrazenín pomocou bielych krviniek. Biele krvinky požierajú prestárnuté červené krvinky, aj krvné doštičky. Antibiotiká znižujú regeneráciu bielich krvinie, baktérii a iného živého.

Na koľko látky z cesnaku bránia funkčnosti krvých zrazenín, ktoré majú účel zastavovania vnútorných a vonkajších krvácaní, tak pri ryzikových povolaniach a športoch zvyšujú pravdepodobnosť úmrtí na vnútorné a vonkajšie krvácania.


Cesnak ničí mikrofloru v črevách, teda zažívanie a spôsobuje bolesť hlavy

človek so zdravým zažívaním a teda aj s dobrou mikroflorou nikdy nemáva hnačky, nadúvanie, ani podobné komplikácie.
Určite poznáte reklamu na jogurty s obsahom priaznivých baktérii, ktoré napomáhajú trávení v črevách. Doplňať takéto baktérie po konzumácii cesnaku je nevyhnuteľnosť. Antibiotikum z cesnaku totiť likviduje mikrofloru a zabíja všetky prospešné baktérie z čriev.

Veľké konzumácie cesnaku vyvolávajú bolesti hlavy.

Admin
Administrátor fóra

Počet príspevkov : 386
Registration date : 11.01.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.