Hormóny z plastov

Goto down

Hormóny z plastov

Odoslať pre Admin za Ut máj 12, 2009 1:09 am

Ekologovia, respektívne vedci: Martin Wagner a Jörg Oehlmann z University Johanna Wolfganga Goetheho z Nemeckého Frankfurtu pri laboratornych pokusoch na pitnej balenej vode v plastových flašiach a krabiciach zystili, že je v nich zastúpenie molekúl s vlastnosťami hormónov, ktoré sa do vody dostávajú z plastov v, ktorých je pitná voda balená. Testovaných pri experimentoch bolo testovaných na príromnosť hormonálnych látok vyše 20.rôznych obalov od minerálok a teda aj od rôznych výrobcou a látky s účinkami ako syntetické hormóny sa nachádzali vo vode zo všetkých z nich.

Pri vode balenej v skle sa pri niektorých značkách výskyt nepotvrdil a prítomnosť hormónov sa nepreukázala zatiaľ čo pri iných značkách bol výskyt steroidných látok rovnaký ako pri plastových flašiach. Do pitnej vody z balení vo sklenených obaloch sa steroidné látky dostali z čistiacich a dezinfekčných prípravkou a zo strojou, ktoré sa používajú pri spracúvaní vody, kde pri výrobe voda prichádza do kontaktu s plastami.

Zatial sa pri prvých poznatkoch s presnosťou neidentifikovaly molekuly hormonálne pôsobiacich látok nachádzajúce sa v pitnej vode, ale ich výskiť sa dokázal pomocou geneticky upravených kvasinkových baktérii, ktoré v prítomnosti hormonov vylučujú abnormálne nadpriemerné množstvo jedného enzýmu.
Podla množstva daného vylučovaného enzýmu sa dá vypočítať výskyt hormónov v tej, či onej danej stolovej vode, ktorá bola predtým balená v plastových flašiach. Očakáva sa, že ide o ženské hormóny, alebo neutrálne prohormony.
Nieje presné známe aké účinky tieto hormony majú na organizmus človeka, ale predpokladá sa, že to môže znižovať plodnosť, spôsobovať rakovinu a iné.

Admin
Administrátor fóra

Počet príspevkov : 386
Registration date : 11.01.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.