THC

Goto down

THC

Odoslať pre Vierka za So máj 09, 2009 5:26 pm

Tieto texty, ktoré sú úvod témy a téma vznikli iba za účelom zvýšenia informovanosti a vzdelanosti o thc a v žiadnom prípade nieje návodom, alebo nabádaním k užívaniu Marihuany a THC v akejkoľvek podobne, alebo za akýmkoľvek účelom. Obsah diskusie a teda textov je potrebné brať ako text, ktory je na diskutovanie a zvýšeniu vzdelanosti.


Delta-9-tetrahydrocannabinol ma analgetické a antibiotické účinky. Teda THC je schopne liečit nielen sklerózu, alegrie a výrusové ochorenia priedušiek, ale napriklad aj poskytuje úľavu pri Astme. THC je v Marihuane najviac obsiahnuté v samičích šiškách zatiaľ čo na liečebné účely sa využívajú aj samčie rastliny Marihuany.
Tu je video o dievčati postihnutom roztrúsenov sklerozov z čiech, ktorá nemá inú možnosť než užívanie Marihuany a čo na to jej doktorka:


Marihuanu je v USA možné užívať na predpis od doktora a existujú tam aj automaty na Konope. V susednom Rakúsku je dekriminizácia Marihuany, čiže je tam možné ju pestovať pre vlastnú konzumáciu, ale nie predávať. V mnohých iných štátoch Europy je dekrimnizácia pestovania Marihuany a v Beneluxe legalizácia a je ju tam možné aj predávať.

Marihuana lieči a na THC nedá dopustiť nejeden konzument, ktorý mal problémy s prieduškami,a le niečo z výskumov:

V roku 1974 v Medical College of Virginia za podpory americké vlády prebehol výskum Marihuany, ktorý preukázal antirakovinotvorné účinky Marihuany. Výskum sa začal, aby sa preukázal zlý vplyv kanaboidov na imunitný systém, ale vedci došli k inému uzáveru a výskum priniesol niečo čo neočakávali. Namiesto toho zistili, že THC zpomaľuje šírenie 3. druhov rakoviny u myší na, ktorych boli robene pokusy a bolo im podavané THC ato: plúcnu rakovinu, rakovinu prsí a virálnu leukémiu - a predloženie života pokusných zvieraat o 36%.
Marihuana pomáha u 60% epileptikov pričom znižuje frekvenciu a intenzitu záchvatov, ale s dobrými výsledkami účinkuje u pacientov s roztrúšenou sklerózou čím pomáha proti odumierániu nervového aparátu a pri Parkinsonovej chorobe výzkum prevedený v rokoch 2002-2004 týmom českých vědcov s Doktorom E. Růžičkom dokázal, že kanabinoidy priaznivo ovlivňujú bradykineziu a pre ovplyvnenie príznakov Parkinsonovej choroby je dôležité pravidelné a dlouhodobé užívánie malých dávok Marihuany. Vo forme mastí a obkladov z účinnými látkami z konope sa do tela dostávajú aj účinné látky, ktoré znižujú bolesti chrbta a kosterného aparátu pri reume.
Konope má priaíznivý vplyv na priechodnost dýchacích ciest a ulahčuje vylučovánie hlienov zo sliznic čo sa síce nemusí zdať byť príjemné, ale je to dôležité. Asi u 80% astmatikov je bez problémov znášané aj vo forme fajčenia, ale na túto informáciu byť som možno dala dopustiť. Posledné výzkumy "populárneho" Amerického vedca Dr. R. Melameda dokazujú, že kontroverzná rakovinotvornosť fajčenia je preukázaná.
Fajčenie je rakovinotvorné. Apoptóza buniek je proces, pri ktorom bunky s príliš narušeným DNA vykonajú autodeštrukciu. Nikotin aktivuje opačný proces, ktorý bunkám zabraňuje odumierať. Pri fajčení hociakej látky sa do dýchacích ciest dostávajú rakovinotvorné látky. Bunky poškodené odumierajú odumírají, alebo v opačnom prípade sa stávajú rakovinovými bunkami. Právě proti této druhé, nežádoucí možnosti chrání kanabinoidy, které podporují apoptózu poškozených buniek. O Marihuane v kombinácii s cigaretami sa však môžu viesť dalšie diskusie.
Tiež Marihuana má priaznivý vplyv naľudské zdravie pri ťažko až skoro neliečiteľnej lupienke a niektorých formách exémov. O akné nieje prečo debatovať, kedže antibiotické účinky THC zabraňujú tvoreniu zápalov a tým akné ajked akné vyvolávajú hormony, ale na lupienku a exemi skor nič iné okrem Marihuany ani neexistuje. Pri niektorých formách exémov sa podávajú taktiež antibiotická a v tomto prípade by išlo o maste s THC z Marihuany. Utopické exemy sú spôsobené tým, že koža nevylučuje dostatok enzýmov a tukov a koža odumiera, takže to je zase o inom.
Výhoda používania THC ako antibiotika spočíva v tom, že dosť baktérii a výrusov sú na staré a známe antibiotiká rezistentné, čiže antibiotiká kvôli mutácii mikrobov nezaberajú a na koľko nepoznajú THC, tak naň ani niesú rezistentné.

Marihuana lieči Idea study Legalizé!!!

Vierka

Počet príspevkov : 35
Registration date : 13.02.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: THC

Odoslať pre Admin za Ne máj 10, 2009 3:10 pm

Síce uznávam liečebné schopnosti kanabinoidov pri niektorých formách rakoviny, niektorých formách akné, výrusových ochoreniach a inom, ale možno si zabudla spomenúť, že antibiotiká a teda kanabinoidy spomalujú vývoj a to nielen rozvoj rakoviny a infekcii, ale napríklad aj pubertálny vývoj, lebo antibiotická okrem iného ovlivňujú hormonálne procesy. Tak isto ako antibiotikum THC spomaluje rast a pubertálny vývin a bráni aj maskulárnemu vývinu pri kulturistike, športoch, tak antibiotiká samozrejme brzdia aj zdravé bunky, takže ako o rastlinke na denné použitie pre zdravých čajíčkarov, či skôr kuchárov by som o Marihuane nehovoril, aj ked´samozrejme, že pre chorých by mala byť vydávaná v lekárniach na predpis. Predlženie života pri rakovine o 36%, tak to je naozaj neignorovateľné číslo aj na drsnejšie používané farmaceutiká a ak aj dokáže podobné percento ľudí z rakoviny vyliečiť a to bez vypadávajúcich vlasov, nevolnosti... tak je chyva v spoločnosti ak je trestaná snaha chorých o vyliečenie sa. Epilepsia, roztrúsená skleroza a iné sú rovnako veľmi vážne ochorenia a nieje logicky zdôvodniteľné prečo im upierať liečbu s THC v záujme spoločnosti ako celku, ak 2/3 teenaagerov tvrdí, že už niekedy fajčili Marihuanu.


Naposledy upravil Admin dňa So október 31, 2009 10:58 pm, celkom upravené 1 krát.

Admin
Administrátor fóra

Počet príspevkov : 386
Registration date : 11.01.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: THC

Odoslať pre Vierka za Ne máj 10, 2009 4:51 pm

V Kanade už pred dosť dlhým obdobím bola vyšlachtená odroda Marihuany pre účeli boja s rakovinou, ktorá síce nemala až toľko THC ako niektoré silnejšie Holandské, východoázijske odrody, ale mala lepší pomer kanaboipoidov pre boj s rakovinou. Aj THC má nejaký účinok pri boji s rakovinou, ale pre jednotlivé choroby sa pri liečbe používajú rozdielne poddruhy Konope a je možné, že niektoré z nich by nemuseli mať vysoký obsah THC a ajtak by zaberali, lebo THC nieje jediná účinná látka v Marihuane. Neviem ako to je presne s rakovinou a s inými chorobami, ale na niektoré by THC pri liečbe potrebné bolo a na iné ochorenia by to išlo aj bez neho, lebo napríklad aj na Slovensku sú z dovoza predávané niektoré kozmetico-farmaceutické prípravky ako na Herpes a podobne, ktoré neobsahujú THC.
čiže by bolo v celku reálne možné vyšlachtiť ešte oveľa lepšiu odrodu od tej kanadskej, ktorá v sebe nebude mať skoro žiadne THC, ale obrovký pomer iných zdravších kanapoidov.

Vierka

Počet príspevkov : 35
Registration date : 13.02.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: THC

Odoslať pre Tobi za Po máj 11, 2009 1:18 pm

No hej marihuana je zdravsia nez cigarety. THC lieči a je to v celku príjemná liečba.

Tobi

Počet príspevkov : 73
Location : Bratislava
Registration date : 07.05.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: THC

Odoslať pre Apol65 za So október 31, 2009 9:48 pm

Niektore vyskumi vravia, ze konope rakovinu sposobuje a ine ze jej brani. Mozno ide aj o odrodu, takze pri tej liecivej konope by to az take prijemne hulenie nebolo.

Apol65

Počet príspevkov : 12
Registration date : 29.10.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

THC

Odoslať pre Kardhal za St február 03, 2010 10:49 pm

Jeden kanadsky chlapík /Rick Simpson / virábal konopní olej približne 80percentním obsahom THC. A stím olejom liečil rakovinu s 70percentním úspechom...
Tu je jeho dokumtární film:
Jeho webowá stránka:
A riport v časopise konoptikum:

Kardhal
Anonymný


Návrat hore Goto down

tak este raz

Odoslať pre kardhal za St február 03, 2010 10:55 pm

jeho dokument:
jeho webowa stranka:
a riport v časopise konoptikum:

kardhal
Anonymný


Návrat hore Goto down

Re: THC

Odoslať pre f za St február 03, 2010 10:57 pm

konoptikum.eu/pdf/K11_web.pdf

f
Anonymný


Návrat hore Goto down

Re: THC

Odoslať pre f za St február 03, 2010 10:58 pm

phoenixtears.ca
phoenixtearsmovie.com

f
Anonymný


Návrat hore Goto down

Re: THC

Odoslať pre Admin za Pi február 05, 2010 9:18 pm

Kardihal... nevieš ako si vedie "Hnutie Za Legalizáciu Marihuany" na Slovensku? Myslím, či sa zmeniíli štatistiky prieskumov verejnej mienky za posledné roky v rámci celej populácie, vôla tendencie politikov a podobne...

Admin
Administrátor fóra

Počet príspevkov : 386
Registration date : 11.01.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: THC

Odoslať pre heh za Pi január 28, 2011 11:37 am

Odbornost clanku je "obrovska" s nespocetnym mnozstvom gramatickych chyb a "divnych" argumentov. Hlavne by som chcela poznat ludi ktori maju Utopicky exem a mysi s rakovinou prsi Smile jasne, vsetko zle je na nieco dobre. Aj kodein je zneuzivany ako droga, aj ked ma analgeticke a antitusivne ucinky, kopec liekov si bez neho neviem predstavit. V tele sa ti aj tak metabolizuje na morfin. A to plati o takmer vsetkych drogach, ktore maju obrovsky vyznam v medicine, koniec koncov mneho boli za tymto ucelom pripravene. A ze je neico vyuzitelne v medicine este neznamena, ze si drogy budes kupovat v obchode. Ze je marihuana aj lieciva, este nema znamenat ze musis v uliciach stretavat sfajcenu mladez. Cize ak ma niekto rakovinu, nech si berie co chce, ak mu to pomoze. Ale preco to beru zdravi ludia? Vsetko su to len spekulacie a legalizacia je blbost. Poznam x denne sfajcenych ludi, a su to vsetko individua co sa im nechce pracovat, len sedia doma a nafajcuju sa, aby nemuseli riesit normalne problemy normalneho zivota. Cest vynimkam, ale takych ja nepoznam.

heh
Anonymný


Návrat hore Goto down

Re: THC

Odoslať pre danijel_ravic za St september 04, 2013 4:29 pm

Konopný olej, materiály a plné vedecké články o účinkoch kanabinoidov na nádorové bunky sú k dispozícii na webových stránkach Mediccanna

danijel_ravic

Počet príspevkov : 1
Registration date : 04.09.2013

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: THC

Odoslať pre Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.