Google Mapy

Goto down

Google Mapy

Odoslať pre Admin za So máj 02, 2009 2:08 pm

Snímky z mestkých kamier na mapách
Google pre užívateľov pripravili nielen klasické mapy ako snímky krajín z vesmíru zo satelitných snímkov od NASA, alebo klasické politické mapy, ale aj snímky z kamier po niektorých veľkých mestách. Podklady poskytuje komunitný server Webcams.travel. V podstate ide o živé záberi z webových kamier so zápisami z Wikipédie, fotografiami a videami.Lokalizácia polohy od Google Mapy pre mobilné telefony
Pri mobilnej verzii je možné sa nechať lokalizovať, teda zistiť svoju približnú zemepisnú polohu na, ktorej sa užívateľ práve nachádza.

Google Mapy zo satelitov
Google Mapy poskytujú relatívne vysoké rozlíšenie satelitných snímok mestských oblastí v Kanade a Spojených štátoch, na časti Austrália a v niektorých Europskych krajinách.
Rôzne vlády sa obávali kvôli potenciálnej možnosti zneužitia teroristami máp zo satelitných snímok a kamier miest pri plánovaní teroristických útokov a niektoré miesta ako "Biely Dom" sú zo snímok...
Hoci Google používa výraz: "satelit", tak väčšina z vysoko rozlíšených snímok sú letecké fotografie fotené z lietadiel, viac ako z vesmírnych satelitov.

Spolupráca Google Maps pri vyhladávaní firiem so Zlatými Stránkami
V mapách môžete nájsť, aj databáy Slovenských a českých firiem od spoločnosti: "Mediatech". V databáze je nielen vyhladávanie pomocou zemepisných súradníc a zemepisných názvou, ale napríklad aj firmy.


Admin
Administrátor fóra

Počet príspevkov : 386
Registration date : 11.01.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.