Barack Obama

Goto down

Barack Obama

Odoslať pre Admin za So máj 02, 2009 1:18 am

Americký prezident Barack Obama zasadol do Bieleho Domu a s veľkým náskokom vyhral vo voľbách aj zásluhov predchádzajúcej vlády Georga Busha. Počas Bushovej vlády v snahe naplňania energetického programu a kvôli Americkej Centrálnej Banke a managerom bánk, ktorá spôsobovala neúnosnú infláciu prihodilo to, že USA a s nimi značná časť sveta sa dostala do hospodárskej krízi. odkaz na online film Zeitgeist


Počas Bushovej vlády Amerika zažila niekoľko vojnových konfliktov v rôznych častiach sveta a mnoho iného. USA chcelo zmenu a tou mal byť prezident Barack Obama. Od nového prezidenta Obamu toho bolo očakávaného asi dosť veľa, nakoľko prevzal zúbožený štát, ktorý sa nachádza skoro aj ked´nie tak úplne až na dne a Obama pri svojom prejave:
kód:
Inauguračný prejav Baracka Obamu s jeho cielmi v prezidentskej funkcii:
http://www.prop.sk/uryvky.html
okrem iného začal spomínať na časy, kedy bolo USA najbohatšia krajina sveta, ale o tom už dnes môžu jedine tak snívať.

Od Obamu je toho očakávané naozaj veľmi veľa a to určite nie iba od Američanov. Prejav mu síce písal 27.ročný profík, ale bez neho odsúhlaenia by to pravdepodobne nešlo. Nový prezident je považovaný nielen za hlavu USA, ktorý niečo dokáže spraviť s rasizmom v Amerike, dokáže nakopnúť ekonomiku, ale aj ako práve ten ktorý bude ústretový a bude naslúchať ekologickému lobbingu v Pentagone. Vie sa, že chce zmeniť školský, zdravotný, nápravný a iné systémi a za jeho vlády USA prejde množstvom nepopulárnych reforiem vrátane zrušenia veznice na Quantamale, kde boli dlhé roky mučený vezni, zavedenie povinného platenia zdravotného poistenia v USA a iné, ale aj pokial ide postoje USA k otázkam ekologie. Ale kvôli kríze pravdepodobne nepôjde o nejaké zásadné zmeny o skleníkových plynoch, ale viac o ohrozené druhy zvierat, atd´.

Od kedy Barack Obama zasadol do Bieleho domu ako prezident USA vzniklo množstvo petícii, či ekologických kampaní, ale aj kampaní od Unicefu a iných. O Obamovej žene sa vie, že uprednostňuje Bio produkty a jedným z jej vyzdvyhovaných činov bolo napríklad to, že pre Biely dom nechala priviesť včelie úle a celý jedálniček pre Biely dom nardiadila zostavovať z domácich z Bioproduktov, takže ako veľmi mediálne známa a napodobňovaná osoba, ktorá určuje smer mody ide pre zvyšok sveta príkladom za čo ju mnohý ekologovia, vyzdvyhujú do nebies , ale podobne je tomu aj pokial ide o Baracka a ľudské práva Humanistami:
kód:
http://www.thepetitionsite.com/takeaction/701944049
Toto bol link na jednu dakovná akciu.

Avšak znie to všetko veľmi sladko, ale uvidíme ako sa zachová pokial pôjde o niečo naozaj dôležité v ekolobby. Isteže, že U.S. sú najväčším znečisťovatelom na svte, ak nieje táto informácia preležaná, ale napriek tomu na to aký ma Amerika podiel na znečistení ovzdušia a podiel na postupe globálneho otepolovania je toho od jeho vlády očakávané až nejako priveľa. Je tu reč o prezidentovi USA Barackovi Obamovi, teda vodcovi krajiny, ktorá dlhé roky odmietala uznať klimatické zmeny, aby sa podla toho USA mohlo správať. Ide o prezidenta krajiny, ktorá sa nachádza v hospodárskej kríze a teda USA si jednoducho nič také ako ústupky v túto chvíľu dovoliť ani nemôže, takže predpokladám, nech byu tam bol hociaký prezident, tak prevratný rozdiel v správaní U.S. ohladom na životné prostredie sa očakávať nedá. V podstate v tejto chvíli nemôže Obama spraviť žiadne radikálne zmeny v ekozákonoch Ameriky.


Admin
Administrátor fóra

Počet príspevkov : 386
Registration date : 11.01.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: Barack Obama

Odoslať pre Vierka za Po máj 11, 2009 8:04 pm

štáty ako Mississipey sú ešte stále neuveriteľne rasistickými a také nemecko je oproti tomu raj tolerancie. Barack Obama sa priznal, že skúšal drogy. Neviem, či išlo iba o Marihuanu, ale k tomu ešte zopár dalších vecí ako napríklad, že je černoch a iné... no určite by som netypovala, že ho bude voliť toľko Američanov.

Vierka

Počet príspevkov : 35
Registration date : 13.02.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: Barack Obama

Odoslať pre Sandra za So máj 23, 2009 12:57 pm

Sice chce zrusit trest smrti, ale ja si niesom celkom ista ako to bude vyzerat na tom ostrove o, ktorom Obama vravel, ze ho planuje nechat vybudovat pre odsudenych na dozivotie a tych, ktory by inak isli na trest smrti.
Chce vybudovat dva ostrovy na, ktorych nebude skoro nic. Jeden ostrov ma byt pre zeny a dalsi pre muzov. Na tych ostrovoch maju vezni zit ako v dobe kamennej a vsetko co dostanu ma byt: osivo na zasiatie pola, voda... sami si maju postavit dom, vybudovat civilizaciu, atd. Na takomto ostrove nema platit ziadny zakon, ak si ho vezni sami nevytvoria. Podla mna si nejake tie pravidla urcite vytvoria, ale demokraticke to pravdepodobne nebude.

Sandra

Počet príspevkov : 112
Age : 31
Location : Bratislava
Registration date : 12.01.2009

Zobrazit informácie o autorovi http://zeleny.naturalforum.net/html-h2.htm

Návrat hore Goto down

Re: Barack Obama

Odoslať pre Tobi za Pi máj 29, 2009 10:52 pm

Pochybujem, ze Barack Obama urobi zasadnu revoluciu, alebo aspon zmeny na Europy styl pokial ide o emsie plynov, ale s tym ostrovom pre odsudenych to znie velmi zaujimavo. Avsak neviem ako si to vlastne predstavuje, ze by to spravil. Viem, ze zrusil Guantamalu, kde tyrali veznou a mnoho ineho, ale ajtak si niesom isty ci by ho za take rozhodnutie ako vybudovanie toho ostrova pre veznou ochrancovia ludskych prav nezozrali.

Tobi

Počet príspevkov : 73
Location : Bratislava
Registration date : 07.05.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: Barack Obama

Odoslať pre Green za Ne jún 28, 2009 8:48 pm

Obama je po dlhom čase prvý naklonený Americký prezident, ale nechcem to zakrýknuť.

Green

Počet príspevkov : 6
Registration date : 28.06.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: Barack Obama

Odoslať pre Tobi za Ne júl 05, 2009 5:36 pm

Urcite, že nejaky rozdiel v Obamovom prezidentovani je badatelny

Tobi

Počet príspevkov : 73
Location : Bratislava
Registration date : 07.05.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: Barack Obama

Odoslať pre Admin za Pi august 07, 2009 10:35 am

Summit v Kodani o Obamovi vypovie viac, lebo to už nebude iba o gestách. Uvidíme aké budú stanoviská Baracka na Summite. Teda aspoň myslím, že vyjadrenia jednotlivých konateľov štátov budú verejné.

Admin
Administrátor fóra

Počet príspevkov : 386
Registration date : 11.01.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: Barack Obama

Odoslať pre WeBe za Pi august 07, 2009 6:17 pm

USA je na takýchto summitoch skôr brzdou a ťažko čakať od Obamu niečo iné. Predsa len reprezentuje Americké záujmy a kvôli tomu tam asi aj ide.

WeBe

Počet príspevkov : 9
Registration date : 29.07.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: Barack Obama

Odoslať pre Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.