Antihackerské programy

Goto down

Antihackerské programy

Odoslať pre Admin za St apríl 29, 2009 1:12 pm

ZoneAlarm

Ide o program, ktorý je zameraný na ochranu osobných počítačov, teda Pc proti hackerským útokom počas pripojenia na internet. Niejde teda o žiadny najtypickejší program, ale o software, ktorý je zaujímavý strážením portov počítača proti vniknutiu z vonku internetu. Nahlasuje vám, ktorý program komunikuje so vzdialeným Pc a ktorý sa chce pripojiť čo môžete zamietnuť. Program ZoneAlarm Free je poskytovaný pre neziskové organizácie a domácich užívatelov vo Free verzii zadarmo.

Funkcie programu ZoneAlarm :


- stráženie portov proti vniknutiu a prístupu k správe Pc, teda dáva prehlad o programoch
- nájsť zdroj útoku - idntifikovať hackera, ktorý sa snažil pripojiť pomocou IP adresy
- Ochrana pred VBS scriptami - E-mailové vírusy
- Kontrolu coockies
- vzdialenú správu Pc
- iné...

Tu sú linky nastiahnutie, ale lepšia je plná verzia
kód:
http://www.slunecnice.cz/sw/zonealarm/
http://www.google.cz/search?hl=cs&q=ZoneAlarm+download+&lr=
Ovšem na stráženie portov sú aj špecializovanejšie programi, ale na druhú stránku ide o relatívne nový program s dobrov databázov spyware-ov, atd´, ktorú aktualizuje v antivírových programoch a doplňa ju. Je to zaujímavé, aj kvôli vzdialenej správe PC, ajked´tá možnosť vzdialenej správy ponúka jednu otázku, či je to až také dokonalé zabespečenie, !-->lebo progam niekedy stačí premenovať a to napríklad z "NetCat - NC" na "aktualizácia antivírového zoznamu", "ICQ", "Google", "doplnky prehliadača", "Microsoft outlook", "coockies","nejaké chybové hlásenie o potrebe aktualizácie", alebo niečo iné na čo by užívatel mohol naletieť. Dalo by sa to spraviť, aj tak, že sa tam cez Haktek, NetCat... pošle premenovaný program OSA9.exe priamo z Pc do Pc cez FTP a činnosť OSA9 nieje možné zakázať, ani antihackerskými programami, lebo sa tvári ako súčasť Windowsu. OSA9.exe je niečo ako trojan, ale nieje to trojan a nepoznajú ho antiviry. Antiviry ho majú za súčasť Windowsu. OSA9.exe je tichá. Ak by sa OSA9 predsa len ocitla na zozname trojanov, tak to ide aj bez nej a štandardných Backdoors, ibaže každý deň by bolo potrebné, aby znova naleteli. Premenovávanie programov je úplne bežná prax a aj zdrojový kod sa dá upraviť, aby vyhovel. Za dalšie NetCat môže iba odpočúvať porty bez toho, aby mal prístup k správe a môže zachytávať to čo je z Pc odosielané. To ešte neviem aké možnosti vniknutia môže ponúknuť vzdialená správa, ale ajtak viem, že nadviazanie prístupu je možné. Ale lepšie ako nič.Antiy Ghostbusters Standard Edition 4.51 AGB


Anti Ghostbusters Professional Edition AGB je utilita. Tento program je zložený z antihackerskej utility a informačno-bezpečnostného konfiguračného nástroja. Komunikačné rozhranie medzi užívatelom a programom zabespečuje rozšírený monitor, ktorý pôsobí ako minifirewall. Program dokáže detekovať a zabiť okoloo 30000 vírusov a softwaru, ako sú trójske kone, zadné dvere - Backdoors známe aj z NetCat a červi, ktoré sa môžu skrývať v systéme, ako sú pre napadnutého užívatela neviditeľné spustené programy. Sieťové pripojenia-status zobrazia stav vzdialených a miestnych portov a IP adresies, ktoré sa snažili pripojiť, alebo pripojené boli či práve v súčastnosti s nimi prebieha nejaká forma komunikácie. Monitor monitoruje činnosť systému a siete, detekuje a blokuje aktívne neviditeľné programy.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Treba sa však dopredu pripraviť, že používanie podobných programov ako sú tieto by sa mohlo zdať prinajmänšom otravné. Ak vám totiť niečo spomaluje počítač a vy musíte dať každému novému načítavaniu dát povoliť akciu, tak je to naozaj na nervi a dosť ľudí, ktorý podobné sotware-i majú ich ajtak nakoniec odinštalujú, lebo na nich nemajú čas, alebo nervi.

Admin
Administrátor fóra

Počet príspevkov : 386
Registration date : 11.01.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.