Pestovanie Marihuany

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Goto down

Pestovanie Marihuany

Odoslať pre Vierka za Pi február 13, 2009 6:31 pm

Na úvod chcem podotknúť pre Admina, že "nepropagujem, ani nerobím nič čo by bolo v rozpore so zákonom, alebo dobrými mravmi".

Myslíte si, že by pestovanie a konzumácia Marihuany malo byť postihované odňatím slobody? Zavrieť niekoho do väzenia za to, že si niečo robí sám so svojím vlastným telom sa mi zdá byť odveci. Pokial by mal húlič trávu predávať, tak nepoviem nič, ale ak si ju pestuje iba pre vlastné potreby, tak je to podla mňa o niečom úplne inom.

V EU štátoch akými sú napríklad Rakúsko, švajčiarsko, Holandsko, Luxemburgsko, Belgisko a Francúzko je Marihuana už dávno dekriminizovaná. Kedže je dekriminizovaná, tak to znamená, že síce vo všetkých z tých štátov nieje povolené predaj Marihuany, ale na druhú stranu je povolené pestovanie a konzumácia Marihuany. V Rakúskych kofishopoch je možné si legálne zakúpiť semienka Marihuany, ale na druhú stranu, tak nemôžu mať vystavené šišky.

Napríklad v Belgicku boli zverejnené štatistiky podľa, ktorých tam od dekriminizácie Marihuany klesol celkový predaj alkoholických nápojov v krajine a obdobne je to, aj v Holandsku, atd´.

Marihuana má aj mnoho známych využití v medicíne. Asi každý vie, že v USA ju predpisujú doktori pacientom, ktorý trpia rakovinov, je z nej liek na Alzheimer, alebo Kreuzebjakobovú chorobu, množstvo prípravkov na kožné choroby ako akné, atd´.

Marihuana

Vierka

Počet príspevkov : 35
Registration date : 13.02.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: Pestovanie Marihuany

Odoslať pre Admin za Pi február 13, 2009 10:55 pm

Asi si tam skôr chcela napísať Marihuana má zelenú... Možno by sa to hodilo skôr do rubriky: "rôzne".

Admin
Administrátor fóra

Počet príspevkov : 386
Registration date : 11.01.2009

Návrat hore Goto down

Odoslať pre XY za So február 14, 2009 6:02 pm

Vierka napísal:Napríklad v Belgicku boli zverejnené štatistiky podľa, ktorých tam od dekriminizácie Marihuany klesol celkový predaj alkoholických nápojov v krajine a obdobne je to, aj v Holandsku, atd´.
Ale alkohol nieje zakázaný, lebo nieje až tak škodlivý ako Marihuana.

XY

Počet príspevkov : 38
Registration date : 13.01.2009

Návrat hore Goto down

Odoslať pre CO2 za Pi február 20, 2009 8:08 pm

Ibaže alkohol je dobrý jedine na dezinfikovanie, iné vypalovanie červou a mozgu. Marihuana má aj iné využitie. Vôbec by som nepovedal, že chlast je škodlivejší než Mariška a ešte treba zohladniť, aj to, že po chlaste sú ľudia agresívny zatial čo trávou bolo inšpirované celé hippeace.

CO2

Počet príspevkov : 34
Registration date : 12.01.2009

Návrat hore Goto down

Odoslať pre XY za So február 28, 2009 1:29 pm

CO2 napísal:Ibaže alkohol je dobrý jedine na dezinfikovanie, iné vypalovanie červou a mozgu. Marihuana má aj iné využitie. Vôbec by som nepovedal, že chlast je škodlivejší než Mariška a ešte treba zohladniť, aj to, že po chlaste sú ľudia agresívny zatial čo trávou bolo inšpirované celé hippeace.
Všetci vieme ako dopadlo to tvoje hippeace a polygamiu by som nepokladal za výdobytok kultúrnej civilizácie. To, že má Marihuana aj liečivé účinky ako napríklad pri akné je tým, že THC je s antibiotickými účinkami a jednoducho pôsobí ako antibiotikum. Antibiotiká na druhú stranu nemajú dobrý efekt napríklad pri dospievaní pri vývine, lebo znižujú produkciu tvorby hormonov tela.

XY

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Vierka za Po marec 02, 2009 12:38 pm

Nie že alkohol by vývin nezastavoval... No, ale ostáva faktom, že Marihuana je predpisovaná pri viacerých druhoch ochorení a z mnohých dôvodov čo sa o olkohole povedať nedá. Ten sa predpisuje naozaj ako desinfikácia napr.: pri nádche kedže je súčasťov niektorých inhalačných prípravkov.

Vierka

Návrat hore Goto down

Odoslať pre XY za Pi marec 06, 2009 11:37 am

Nieje mi vôbec milá predstava, že by sa mojej žene, ktorá je teraz tehotná narodilo moje dieťa, ktoré už v 13.rokoch bude frčať na tom tvojom "neškodnom inhalovaní". Pichaj si do nosa čo chceš, ale nemusela by si to obhajovať zase až tak srbnato a hovoriť aká je Marihuana, tráva, grass, ganja, alebo ako si už tomu hovoríš úžasná.

XY

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Sandra za So marec 07, 2009 5:05 pm

Nepochybujem o tom, že si to rád prečítaš "XY". Ty to nejako stále musíš čítať. Ja tiež veľmi nemusím aby malo moje zmyslené dieťa, ktoré ešte neexistuje a ani neplánujem, ale k veci: samozrejme, že tiež neplánujem pre svoje deti takú budúcnosť, že jeho najlepšia zábava bude byť pol zo dňa sfetené, zdrogované, ožraté a podobne. Tu si, ale treba určiť priority. Je chlast dôležitý pre teba, ked´ho nepropaguješ, ale ani nezakazuješ a na druhú stranu niečo iné píšeš o Marihuane. Je to o tom istom. Bez chlastu a drog sa zaobíde každý.

Naposledy upravil Sandra dňa Pi február 05, 2010 3:15 am, celkom upravené 2 krát.

Sandra

Počet príspevkov : 112

Zobrazit informácie o autorovi http://zeleny.naturalforum.net/html-h2.htm

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Nightrider za Po marec 09, 2009 4:31 pm

A kto z pomedzi teenagerov 17-20 ešte nikdy nehúlil Marišu? Tak napríklad v tom spomínanom Rakúsku je dekriminizácia čo znamená, že nemôžeš verejne ukazovať šišky marihuany, ale za to si ich môžeš dopestovať. Jednoducho možeš pestovať Marihuanu pre vlastné účely, alebo skôr iba sám pre seba, pre vlastnú spotrebu. Nesmieš sa stať dealerom, ale to neznamená, že nemôžeš prechovávať semienka Marihuany, pestovať Marihuanu a následne hu aj konzumovať.

Nightrider

Počet príspevkov : 28

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Deddy za Po marec 09, 2009 5:20 pm

čo má vlastne pestovanie trávy s filozofiou?

Deddy
Anonymný

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Admin za Po marec 09, 2009 11:27 pm

Deddy napísal:čo má vlastne pestovanie trávy s filozofiou?
Filozofia je v preklade: "vsťah, láska k múdrosti". Ideologizmi a teda aj politické smerovanie sú filozofickou otázkou. Liberalizácia, čiže prenesené v praxi: dekriminizácia Marihuany a ideologizmi konzumentov Marihuany pokial ide o vplyv na spoločnosť sú, tak isto filozofickými úvahami.

Admin
Administrátor fóra

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Bio za Ut marec 10, 2009 10:32 am

Vierka napísal:Nie že alkohol by vývin nezastavoval... No, ale ostáva faktom, že Marihuana je predpisovaná pri viacerých druhoch ochorení a z mnohých dôvodov čo sa o olkohole povedať nedá. Ten sa predpisuje naozaj ako desinfikácia napr.: pri nádche kedže je súčasťov niektorých inhalačných prípravkov.
Možno som staršia generácia a nerozmýšlam haluzne a nad haluzmi, ale... načo sa nad tým pozastavovať ak vieš, že je Marihuana, aj Alkohol škodlivý. Ak to vieš, tak to je super!!! lol! čo tak vyhodiť zo stravníčka a návikov oboje?

Bio

Počet príspevkov : 24

Návrat hore Goto down

Bio vs. Marihuana a každý alkaloid

Odoslať pre Vierka za Ne marec 15, 2009 12:27 am

áno samozrejme, že tá tvoja predstava je mi úplne jasná:
- Ráno sa v Sobotu zobudiť presne o 6:00 a dalej všetko klasika ibaže pri umývaní zubou by si naniesol presne vymeraný kus zubnej pasty.

- Potom by si otvoril šatník s presne poskiadaným a podla druhu roztriedeným oblečením a na seba si vzal "sobotné oblečenie".

- Dalej by si si lúštil krížovky, zašportoval si, alebo robil niečo čo ťa udržuje vo fit kondícii telom, aj myslou... a tak dalej

- podobne až do večera, kedy by si išiel spať úplne nadupaný tým ako superne všetko dodržuješ, ajked´ťa nič z toho čo robíš nebaví, niesi štastnýž, namiesto úžasného zdravia si chorlavý...

Vierka

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Nightrider za Po marec 16, 2009 10:19 am

No, tak to nieje zrovna dvakrát populárna idea z, ktorej by šaleli davy a kričáááli: "jááá, eštééé". Nie, tak toto nie. Myslím, že dnes to už frčí a žije radšej na Mariške, chlaste a diazepanoch, ale každý na vlastné uváženie. No, ale ak z toho aj vynecháme búrlivé večierky, rockové koncerty, diskotéky, stanovačky..., tak niektoré veci sú bez Marihuany jednoducho neodmyslitelné a sú s ňou priam späté. Chcem tým povedať, že každý má svoj vlastnú réžiu dňa a k tomu modrmnému stereotypu patrí práve marihuana.

Nightrider

Počet príspevkov : 28

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Bio za Po marec 16, 2009 8:46 pm

Re... Vierka

Myslíš si, že ak niesom zfetovaný, zagrcaný a jednoducho niesom fyzicky, alebo psychycky mimo, tak žijem v stereotype?

Re... NightRider

Tak diazepany, "Mariška" a "chlast"? čo ti už len k tomu to povedať? Kludne... mne je úplne na háku, či budeš, alebo nebudeš zfetovaný, ale mňa do toho neťahaj. Snád´si nemyslíš, že sa budem cítiť menejcenný, lebo niesom nikdy pod vplyvom Marihuany.

Bio

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Promethe za Po marec 16, 2009 9:02 pm

Vie niekto ako to je s tymi semienkami travy? Zevraj ak ich niekto kurieva, tak to sposobuje impotenciu. Je tam produkovana nejaka latka pri spalovani, alebo sa jednoducho iba dostava do tela, ktora sposobuje impotenciu u muzov.

Promethe
Anonymný

Návrat hore Goto down

Odoslať pre XY za Po marec 16, 2009 9:05 pm

Impotencia? No pozrime sa na to...
Už aj to, že THC má antibiotické účinky je faktor, ktorý znižuje potenciu u mužov, kedže antibiotikum pôsobí na zastavenie , alebo skôr zníženie produkcie pohlavných hormonov tela.

XY

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Promethe za Po marec 16, 2009 11:21 pm

Zaujimalo by ma kolko konzumentov Marisky ma nejake ambicie v zivote nieco dokazat. Ich priorita je skurit sa a zapadnut v skupinkach fetakov.

Promethe
Anonymný

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Nika za Po marec 16, 2009 11:26 pm

Nestaraj sa! Ja som zase zvedavá čím ty vlastne si, ked´píšeš o vysokých ambíciach.

Nika
Anonymný

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Admin za Po marec 16, 2009 11:34 pm

No, ale ono je realita, že napríklad taký: Bob Marley by bez Marihuany nezískal až také meno a nebol by symbolom Regé.
Marley bol aj symbol rebélie kvôli jeho revolucionárskemu vystupovaniu proti vláde na Jamajke, ktorá bola v tej dobe Britská až do 60.rokov, kedy Angličania odovzdali vládu Jamajčanom.

Naposledy upravil Admin dňa So január 16, 2010 8:02 am, celkom upravené 3 krát.

Admin
Administrátor fóra

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Vierka za Ut marec 17, 2009 9:06 pm

Vie niekto aký druh trávy je najsilnejší a podobne?

Vierka

Návrat hore Goto down

Odoslať pre William za St marec 18, 2009 7:58 am

Podla toho na čo by tá Ganja mala byť. Pokial ide o nejaké prieskumy, tak z nich vyplíva, že najväčšej oblube u spotrebyteľov sa teší Holandský Skunk (skank), lebo je brutálne silný a pritom aj nedráždi hrdlo. Tento druh Marihuany frčí po celých Britských ostrovoch napriek tomu, že tam majú pôvodný druh: Oasis, ale v Holandsku je notoricky známa aj Shiwa, Northern Lite, Blue Berry, rôzne druhy indík ako Indica Pakistani, Budha a iné. Práve Indika má najsilnejšie psychodelické účinky. Ale pokial ide o Britániu, tak napríklad tam dealeri drog predávajú už iba ten spomenutý Skunk a nič iné už ani nepoznajú. To sú také z tých najsilnejších Holandských šlachtených druhov Marihuany. Ono napríklad podla toho čo som počul, tak v Rakúsku sa dá bez problémov v Coffishopoch zohnať semienka Marihuany, iba nemôžu mať vystavené šišky. Semiačka tam predávajú normálne ibaže v Rakúskych predajniach je to oveľa drahšie ako by to bolo nakupovanú v Belgicku, alebo Beneluxe celkovo.

William
Anonymný

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Vierka za Št marec 26, 2009 12:18 am

Tak skank pozná naozaj asi každý, ale nevieš o niečom odolnom čo by prežilo aj v naších zemepisných šírkach? Myslím, že za zopár rokov sa tu stane to isté čo na západe a Grass tu bude tiež dekriminizovaný, teda určite nie predávať ako v Holandsku, ale minimálne sa budú dať kupovať semená marihuany na pestovanie, nejakého šlachteného konope a nielen kvôli farmaceutike a tak podobne.
Mimochodom čo stoja také semená? Napríklad 50.semiačok v Rakúsku a čo v Beneluxe? O Maria Hilfe Strassesom už počula, ale nič o cenách za osivo Marihuany.
A potom ešte jedna vec... o splne a podobných veciach viem, ale kde zohnať správne hnojivo na trávu?

Vierka

Návrat hore Goto down

Odoslať pre William za Št marec 26, 2009 2:14 am

No tak ono aj Budha, alebo iný Pakistani z kašmíru by tu mali prežiť. Budha je šlachtený v himalájach a aj preto je taký silný.
Ale ono existujú špeciálne outdoorové holandské odrody marihuany, špeciálne šlachtených na vysádzanie po vonku. Ibaže OutDoor je slabší než InDoor. Ale nepoznám presné názvy.

Pokial ide o tie semienka, tak to tiež neviem presne, ale ono ide skôr o to akú z odrod by si kupovala. Napríklad Shiwa a Skank sú dosť drahé, ale taký Oasis by si kúpila lacnejšie. V Rakúsku by si mohla počítať s 33.EUR za 20.semen a podobnými cenami, ale to iba typujem a v Holandsku by si to mala čo viem niekoľko násobne lacnejšie než z Viedne z Osterichu. Ibaže som počul aj to, že sa v Holandsku dá naletieť oveľa lahšie než hocikde inde a v podstate tam dosť cudzincov oblafli a predali im inú odrodu trávy. Taká Ganja by ti bola potom asi na nič, ked´by bola až príliš slabá, ale na tú druhú stranu je fakt, že v tej spomínanej Viedni je to oveľa drahšie než, keby to bolo z Niederlandu.

William
Anonymný

Návrat hore Goto down

Konopa rumovisková

Odoslať pre Afekt za Št marec 26, 2009 4:51 am

Na Slovensku asi najlepšie Konopa rumovisková, lebo je to jediný pôvodný druh marihuany a má dokonca viac THC než siate, ktoré sa používa na technické spracovanie.
Konopa rumovisková má okolo 5% obsah THC a to nieje zase až tak málo a na západnom a južnom Slovensku, Na Morave, na Balkáne a v Turecku rastie ako burina.

Afekt
Anonymný

Návrat hore Goto down

Konopa rumovisková

Odoslať pre William za Št marec 26, 2009 3:26 pm

No, tak Konopa rumovisková nieje zrovna ako píšeš jediný pôvodný druh marihuany, ale uznávam ti, že si sa iba pomílil a myslel si to, tak že je to jediný poddruh konope, ktorý je na nížinách v Slovenskej prírode niečím prirodzeným.
Táto "marihuana", ak sa to tak vôbec dá nazvať a pri 5% už asi aj áno, je zaujímaví aj kvôli niečomu inému než len pre obsah THC, kedže je na okraji vyhinutia a myslím si že preto by mala byť práve Konope rumoviskové chránená zákonom ako ohrozený druh a nie likvidovaná políciou.

William
Anonymný

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Vierka za Št marec 26, 2009 3:51 pm

Ked´tá tráva rastie ako burina, tak sa nikomu nemôže stať, že ho zavrú za burinu za záhradou, alebo priamo na nej? Podla mňa je to celkom reálna predstava.

Vierka

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Bio za Št marec 26, 2009 4:20 pm

No, tak tá predstava je asi podmienená tým, že každý kto má také niečo na záhradke, tak má povinnosť o tom upozorniť kompetentné úrady, teda v tomto prípade bezpečnostné zložky polície.

Aj keby bola marihuana chránená, tak nemyslíte si, že by to dopadlo ako so sneženkami a každý by ich nasádzal z prírody do záhrad? Pochybujem, že by nejaká divoká marihuana nepresádzala v takom prípade, že by bola naozaj Konopa rumovisková chránená a nepomizlo by po nich všetko od cez semená, šišky až po stonky, ajked´v tých nieje THC.

Bio

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Bio za Št marec 26, 2009 4:25 pm

William napísal:No, tak Konopa rumovisková nieje zrovna ako píšeš jediný pôvodný druh marihuany, ale uznávam ti, že si sa iba pomílil a myslel si to, tak že je to jediný poddruh konope, ktorý je na nížinách v Slovenskej prírode niečím prirodzeným.
Táto "marihuana", ak sa to tak vôbec dá nazvať a pri 5% už asi aj áno, je zaujímaví aj kvôli niečomu inému než len pre obsah THC, kedže je na okraji vyhinutia a myslím si že preto by mala byť práve Konope rumoviskové chránená zákonom ako ohrozený druh a nie likvidovaná políciou.

Sa nejako vyznáš.

Bio

Návrat hore Goto down

Odoslať pre William za Št marec 26, 2009 9:25 pm

No, tak no to vieš, že sa vyznám. Neviem čo je zlé na vdelanosti nech už ide o hociaký smer vrátane vedomostí o marihuane.
Za dalšie konope rumovoskové je v podstate do istej miery súčasť flory územia SR a stojí pred vyhynutím. Nechcem tým naznačiť, že by som sa mienil zaslúžiť o to, aby tu na Slovensku nejaká prežívala pre dalšie generácie, ale je to nepopierateľný fakt.

Celkovo sa dá povedať, že dekriminizácia marihuany ide ruka v ruke s proliberálnym západným zmýšlaním a úvahy o posilnení trestov za pestovanie marihuany sú veľkým krokom späť v demokracii na Slovesnku. Tu niejde iba o Rakúsko, Holandsko, Belgicko, Luxemburgsko, švajčiarsko, Francúzsko a iné krajiny, kde bolo dekriminizované pestovanie trávy a je možné tam zakúpiť semená a tie semienka si jednoducho zasiať, ajked´nie všade sa tráva predáva v Kofeeshopoch.

William
Anonymný

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Admin za Št marec 26, 2009 11:58 pm

No tak ja osobne napríklad niesom žiadny kúrič a trávu, alkohol, kofeín a okrem nikotínu prakticky nič ani neužívam. Ono je podla mňa v podstate jedno čím si niekto zabíja mozgové bunky a ani sebevražda nieje trestná. Ak niekto poškodzuje iba svoje vlastnú telo a nikomu trávu nepchá, tak neviem o čo ide.
Pokial ide o Konopu Rumoviskovú, tak táto marihuana by možno mala byť chránená, lebo je to naozaj súčasť pôvodnej flory Slovenska. Inak zaujímalo by ma ako sú na tom po právnej stránke s týmto konope botanické záhrady, lebo počul som už niečo také že na výskumi môžu s povolením marihuana etnobotanickmi pestovaná. Ale ajtak neviem kde by na Slovensku zohnali semená Konopy Rumoviskovej na osiatie a ak by si tie semienka marihuany museli objednať zo zahraničia prípadne navštíviť kofeshop, tak tie úradné procedúri...

Naposledy upravil Admin dňa Ut marec 31, 2009 12:25 pm, celkom upravené 1 krát.

Admin
Administrátor fóra

Návrat hore Goto down

aaa

Odoslať pre aaa za Ne marec 29, 2009 3:10 pm

iba ze hepeace boli len fetaci nic viac ani nic menej .. zdrogovany ludia je mi luto tej generacie ktora medzi nich patrila

aaa
Anonymný

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Admin za Ut marec 31, 2009 12:40 pm

aaa napísal:iba ze hepeace boli len fetaci nic viac ani nic menej .. zdrogovany ludia je mi luto tej generacie ktora medzi nich patrila
No, tak keby som nevedel kolko si hippeace užívali sexu, tak by ich bolo lúto aj mne.

Ibaže dnes sa to má tak, že ten kto je na trhu s niečim prvý, tak má vždy obrovskú výhodu a jednoducho Europsky, Americký a ostatné trhy obsadí. Po legálnych výrobkoch z konope je dnes obrovská diera na trhu. Teraz nepíšem o predaji šišiek, ale o priemyselnom využití na x-účelov, ktoré sa dajú zpeňažniť.
Výroba: mnoho druhov liekov rovnako ako kozmetiky, zateplovací materiál, využitie v polygrafickom priemysle, potravinársky priemysel, hospodársky ako dokrmovanie pre dobytok...
Semená žiadneho druhu konope neobsahujú THC a technické konope má maximálne iba do 0,3% THC, ale pri väčšine prípadoch meraní v labákoch okolo 0%.

Holandská progresivita je zárukov stabilného napredovania v ekonomike. Farmaceutický, potravinársky, polygrafický, stavebný... a iné priemysle a cestovný ruch Beneluxu sa chytil príležitosti a Holandania vedia aké je to mať výrazné plusové čísla pri bylancii exportu oproti inportu a vysoký hrubý domáci produkt, ale Slovensko...
Ak je niekde legálne pestovanie marihuany, tak to ešte neznamená, že by to muselo byť kvôli snahám hippeace, alebo záujmom feťákov celkovo. Myslím si, že ekonomické záujmi by mali mať prednosť pred neracionálnymi happy záujmami hippeace rovnako ako pred neracionálnym konzervatývnym zmýšlaním.

Naposledy upravil Admin dňa Pi máj 08, 2009 2:57 am, celkom upravené 2 krát.

Admin
Administrátor fóra

Návrat hore Goto down

Odoslať pre ktosi11 za Ut máj 05, 2009 9:22 pm

nesuhlasim s ludmi ktori tvrdia ze marihuana je droga ! ja som hulil niekolko rokov a dokazal som s tym prestat zo dna na den - taktiez som fajcil cigarety a podstatne kratsi cas ako som hulil ganju - pointa? s ganjou som dokazal prestat zo dna na den pokial s cigaretami mam do teraz problem prestat... z mojho hladiska je teda marihuana len bylinka ktora vie pohaluzit cloveka Smile dalsi moj fakt - kolko umrti z marihuany na svete poznate? ja neviem o ziadnych a len pre zaujimavost co som nasiel na webe - v amerike rocne umrie na fajcenie cigariet cca 400 000 ludi, alkohol cca 100 000, vsetky nelegalne drogy (okrem marihuany) cca 15 000, kofein 2 000 a dokonca aj aspirin 500 ludi/rok Wink - konkretne marihuana 0 !!! LEGALIZE IT !

ktosi11

Počet príspevkov : 1
Registration date : 05.05.2009

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Afekt za St máj 06, 2009 4:32 pm

Ono mas rozdiel medzi fyzickou a psychickou zavislostou na drogach. Oboje ma u jednotlivych ludi roznu akkceleraciu. Ale tiez som nemal navik na travu s rychlejsim nabehom nez na cigarety, avsak neznamena to, ze to je tak u kazdeho. Tak ja tiez neberiem Travu ako tvrdu drogu, ale ak v nej niesu alkaloidy, tak potom neviem z coho som po nej taky happy. Cool Myslim, ze kazdy ma inu povahu, inu schopnost povedat si dost a ine okolie, ktore naneho vplyva a podla toho zavisi ako rycho sa vybuduje psychicka zavislost.

Afekt
Anonymný

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Tobi za Pi máj 08, 2009 9:57 pm

Ktosi napísal:dalsi moj fakt - kolko umrti z marihuany na svete poznate? ja neviem o ziadnych a len pre zaujimavost co som nasiel na webe - v amerike rocne umrie na fajcenie cigariet cca 400 000 ludi, alkohol cca 100 000, vsetky nelegalne drogy (okrem marihuany) cca 15 000, kofein 2 000 a dokonca aj aspirin 500 ludi/rok - konkretne marihuana 0 !!! LEGALIZE IT !
Velmi zaujimave cisla. Ak je to dokazatelne... ale pocul som ze Marihuana je rakovinotvorna a asi nebudem jediny. Inak tiez som za legalizaciu Marihuany, lebo si nemyslím, ze Marihuana by bola navikova a ak niekto argumentuje, ze kvoli Ganji sa skusaju ine drogy, tak to je tym, ze je nelegalna a ak by bola Marihuana legalna, tak by si nikoho nenapadlo, ze pri tvrdych drogach je to so zavislostou ako po Ganji a nezacinal by s nimi po Mariške. Ak niekto nezacina s tvrdymi drogami kvoli cigaretam, tak neviem preco by mal zacinat kvoli Marihuane ak bude legalna.
Ale tie cisla ma trochu prekvapili.

Tobi

Počet príspevkov : 73
Registration date : 07.05.2009

Návrat hore Goto down

pestovanie marihuani

Odoslať pre Virdley za St máj 20, 2009 8:04 pm

kolko stoji pestovanie marihuani kvoli nakladom za hnojivo, semena...? Kolko to vsetko dokopy stoji? Samozrejme mam namysli technicke konope za cenu normalneho s thc.

Virdley
Anonymný

Návrat hore Goto down

nazor

Odoslať pre dumbiko za Ut júl 07, 2009 3:09 pm

Pan BIO je vysoko zaujaty proti marihuane z dvovodu neinformovanosti...
priblizim vam par veci v ktorych ma marihuana aj neake to plus...
jej vyuzitie v lekarstve...
marihuana ma priaznive ucinky na nasleduje choroby...
* Nauzea (nevolnost), nechutenství, zvracení, kachexie a anorexie
* Rakovina
* Svalové křeče
* Parkinsonova choroba
* Roztroušená skleróza
* Analgetické účinky konopí
* Antioxidační a neuroprotektivní aktivita
* Migréna
* Astma
* Léčba alkoholismu a dalších látkových závislostí

* Glaukom
* Crohnova choroba
* Antiflogistké účinky konopí
* Revmatismus
Spánek a relaxace
Antibiotické, antibakteriální a dezinfekční účinky
toto su doposial zistene "choroby" k ktorym uzivanie marihuany prosperuje ... zial vsetkeho vela skodi...
hovorim to aj ja ... co hulim uz neaky ten rok....
pametam si prvy krat ked som hulil a pametam si aj kedy som naposledy... a to ze existuje neaka navykovost je uplny nezmysel hovoreny ludmy ktory su neinformovany...
neroby mi najmensi problem nehulit den... mesiac... dokonca aj keby si uz nemam zahulit...
ta navykovost o ktorej hovorite existuje len v pripade ze mate vysoku dostupnost matrosa... ktora potom ovplivnuje nazor uzivatela .. sak ked mam.. preco nezafajcim?... to je to iste ako ked mate na ucte milion euro ... preco ich neminat?...
pan BIO... ked tak odsudzujete hulicou a dava te svoje plus racej k alkoholu... mozete my povedat ake ma alkoho vyuzitie v spolocnosti?... ma neake priaznive ucinky?... o ziadnych neviem...
viem len o tom ze ked je clovek opity... moze bit agresivny a vela krat sa stava ze manzel bije manzelku ... agresory na ulici a tak...
ja vam mozem povedat preco je marihuana vo vacsine krajinach zakazana... tu vobec nejde o to ze ci zahulim alebo nie...
ropne a benzinove spolocnosti ktore maju najvacsie obraty v krajinach... horlivo bojuju za to aby bola marihuana vzdy v tom najhorsom svetle... z dvovodu ze z marihuany ... ANO z marihuany sa da vyrabat pohonna hmota... myslite ze by ich zisky boli stale take vysoke keby je tu legalized?... Smile
dalej su to spolocnosti ktore maju vela spolocneho s alkoholom... urcite su neni za Smile... keby som ja vo vlade zakazem vsetko nad 35volume
dalej v afrike sa pouzivaju len vyrobky z canabissu... su to tricka ktore maju o vela vela vela vacsiu vydrz ako bavlnene tricka...
dalje mozme spomenut kozmetiku... vela toho am ties spolocne s marihuanou...
dokonca z vyse 500 latok ktore obsahuje canabis... su len 10% menej skodlive pre cloveka... ostatne percenta priaznivo dopomahaju cloveku... urcite som za legalizacie... uz len z toho dvovodu... ze kedy to tu je legalizovane... KONECNE by slovensky stat zacal prosperovat... traveling... dane atd...
dalej ... kazdy by vedel co fajci... kedze by vedel presny obsah thc v modeli... presne by vedel kolko moze zvladnut...
tymto padom by sa čoraz menej stavali situacie kedy clovek sa tak prehulil ze ma halucinacie... to neni bezne a na toto neni marihuana stvorena... niektore modeli su fakt dost silne a ked to neaky doslova n00ber skusi ide zo seba robyt borca da si viac ako ma...
legalizacna skupina... ked uz nezdielate tento nazor aspon sa pridajte a trocha sa INFORMUJTE o tom... a nie odsudzovat nieco na zaklade dohovorou od svojej babicky....
dakujem Smile...
nazaver by som len povedal ze marihuana sa bude fajcit vzdy... ci bude legalna ci nie...
len ak nebude bude tu vzdy velke riziko ze ludia budu mat vacsiu dostupnost opravdovych DROG:..
kedze sa to bude vzdy riesit len cez dylerou ktory vam budu ponukat aj heroin ... piko atd..
a nie čaj alebo coffe ... ako v coffeshope Smile....

dumbiko
Anonymný

Návrat hore Goto down

re...

Odoslať pre dumbiko za Ut júl 07, 2009 3:16 pm

este som zabudol dodat...
niekto neaky anonym
pisal ze co chcu neaku hulici dosiahnut?... ze su to len trosky? ktory chcu bit samy v neakom doupie ...
keby bol tento pan registrovany tak by som ho vybavoval ...
presne kvoli takymto ludom to tu bude vzdy len diera cele toto slovensko...
neviem ci ten clovek bol informavany o tom ze pomerne dost ludi co su v CZ vlade boli uzivatelny marihuany a dostali sa troska inde ako on... Smile
myslim ze hinten clovek je bez buducnosti...
este sa vratim k tomu co ste tu pisali o bobovy marley...
ked som to cital mal som fakt vysoke kludne nervy...
to ze bol preslaveny ze fajcil marihuanu...
nerobyl kvoli mediam ako si tu asi vsetci myslite...
asi ani jednume z vas tu nehovori slovo rastafarianstvo...
to ze zidia sa kazdy den modlia
to ze katolici chodia kazdu nedelu do kostola...
a to ze rastafariani maju posvetnu rastlinu marihuanu uz niekolko tisic rokov...
a MAJU nakazane ze vzdy ked sa modlia svojmu bohovi JAHve..
maliby fajcit marihuanu...
teraz och zachnite odsudzovat...
ze co su oni aky "fetaci" vacsina zvas tu pouziva aj tento pojem... uz len v tomto je hned videt ta neinformovanost... ze clovek ani nevie co to slovo znamena...
FETACI vzdy fetovali aj vzdy budu LEN fetovat.... marihuana sa FETOVAT neda... takze uzivatel ktory uziva marihuanu nikdy nemoze bit fetak...
HULIC je ten ktory HULI marihuanu ... nic ine sa hulit neda.. len byliinky...
dakujem....

dumbiko
Anonymný

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Admin za Št júl 09, 2009 1:55 am

toto su doposial zistene "choroby" k ktorym uzivanie marihuany prosperuje ... zial vsetkeho vela skodi...
žial, ale práve kedže si tu diskutujeme o aj antibiotickej zložke zo šišiek rastliny, tak to uvediem na pravú mieru: "v malých dávkach škodí menej a vo väčších škodí viac, ale v každom prípade je pre všeobecnú populáciu zdraviu škodlivá". Ak to nadsadím, tak by som to prirovnal ku chemoterapii. Ani chemoterapie neprospievajú zdravým ľudom a rovnako ako marihuana sú zdraviu škodlivé. Na marihuanu pozeráš z rovnakého uhla pohladu ako na chemoterapiu. Chemoterapia zastavuje rakovinu, ale nalomuje zdravie zase na niečom inom. Síce Marihuana neškodí až tak ako chemoterapia... , ale ani tak nezaberá na rakovinu. Teraz je mierne zamhlené, či píšeš o dekriminizácii marihuany na lekárske účeli, alebo pre širokú verejnosť, lebo v príspevku argumentuješ lekárskym využitím. Marihuana lieči chorích, ale ničí zdravie zdravím, takže dekrminizácia na farmaceutické a priemyslené účeli je niečo iné ako predávať ju v novinových stánkoch, alebo dovoliť ju pestovať deckám. Myslím, že dosťí ľudí, ktorý poznajú farmaceutické využitie marihuany sú proti jej legalizácii práve preto, že škodí a to najviac teenagerom. Najväčší požívači Marihuany sú práve mladí ľudia - adolescenti vo fyzickom štádiu "vývoja". Hoci volakedy bola hranica 21.rokov, tak v poslednej generácii sa v západnej Europe posúva o 2-3.roky a deti dospievajú/vyvíjajú sa dlhšie. 22.Rokov je aj dnes všeobecne lekársky uznávaný vek, kedy muž dosahuje testosteronový vrchol a je na tom fyzicky najlepšie, teda až po ukončení rastu. 18-22.je vek dospelosti, kedy aplikovanie Marihuany neohrozuje vývoj. Nie 13... -18. Ak odhliadneme od faktu, že THC je antibiotikum, ktoré bráni regenerácii pľúc a znižuje ich kapacitu, zvyšuje pravdepodobnosť rakoviny prostatity... a budeme hovoriť iba o pozytívnych aspektoch ako antirakovinnotvornosť pľúc, atd´, tak ajtak sa nakoniec musíme dostať k otázke: "aká je zdravá miera konzumácie preparátov z Marihuany pre fyzicky zdravého človeka?" Pokial viem ja, tak maximálne: "jeden krát do 2.mesiacov až žiadna". Isteže má Marihuana dobrý vplyv pri liečení niektorých chorôb, ale nemá dobrý vplyv na fyzické zdravie zdravého človeka.

Nepopieram, ani nepodceňujem farmaceutické využitie Marihuany, ibaže treba si rozdeliť tri rozdielne otázky s dvomi rozdielnymi efektmi na zdravie jednotlivcou a spoločnosti:

1.Je Marihuana nezdravá, alebo zdravá pre zdravých a chorích rovnako? Marihuana má negatívne, aj pozytívne účinky, čiže liečiť môže iba chorého, ale ničiť zdravie nielen zdravím.
2.Legalizácia marihuany všeobecne? (napríklad aj 14.ročným teenagerom, ak môžu aj kávu... čo podla mňa nieje dobrý nápad)
3.legalicácia marihuany iba čisto na liečebné a priemyslené využitie?

marihuana sa FETOVAT neda... takze uzivatel ktory uziva marihuanu nikdy nemoze bit fetak...
Termín "feťák" je ustálené slovné spojenie zo skupiny frazeologizmov, teda slov s preneseným významom, čiže "feťák" je personifikácia. Ale rešpektujem, že tento termín je nevhodný napriek tomu, že je používaný správne a teda inými slovami: "nieje nevhodne použitý na konzumeta marihuany".

HULIC je ten ktory HULI marihuanu ... nic ine sa hulit neda.. len byliinky...
A čo sa podla teba robí s Crackom ak sa práve nehúli? Ketamin, PCP, heroín... sa dajú šňupať, húliť, aj pichať a je to čistá chémia a nie bylinky(okrem heroínu). Je jedno ako sa to dostane do tela. Pokial viem, tak crack je hlavne dealermi v Amerike pridávaný aj do trávy a to hlavne slabej s nízskym obsahom THC, takže často niejde iba o bylinky, ale aj niečo tvrdšie.

ANO z marihuany sa da vyrabat pohonna hmota... myslite ze by ich zisky boli stale take vysoke keby je tu legalized?...
Tu si načrtol niečo zaujímavé, ale nedotiahol si to. Vieš k týmto svojim tvrdeniam dodať niečo viac? Mohol by si popísať, ak sa ti chce.

Naposledy upravil Admin dňa Ut júl 14, 2009 5:02 pm, celkom upravené 7 krát.

Admin
Administrátor fóra

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Sponsored content

Sponsored content

Návrat hore Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Návrat hore