Chemikálie

Goto down

Chemikálie

Odoslať pre Admin za St február 04, 2009 4:44 am

http://www.euractiv.sk/podnikanie-v-eu/zoznam_liniek/nova-europska-chemicka-politika-reach

V podstate až 31% chemikálii z celkovej svetovej produkcie je vyrobených v EU a chemický priemysel je pre EU do istej miery kľúčový. EU má snahy obmedziť výrobu chemikálii, ale najvýhodnejšie by pre ňu bolo, keby to isté spravili, aj iné únie a na svetovom trhu s chemikáliami by si EU podržala zastúpenie.

V hore uvedenom linku je možné načerpať informácie o chemikáliach od zdrojou, ktoré spolupracujú s Europskou úniou. V podstate podla odvolania sa na zdroj, ktorý o chemikáliach píše sa do roku 81.nerobili žiadne poriadne testy a priebehu nasledujúcich rokov sa má púrehodnocovať ich dalšia účasť na trhu a teda sa majú udelovať nové povolenia o výrobe chemikálii, lebo tie staré sú dosť nekorektné.

V podstate dnešná výroba chemikálii by do nejakej miery nebola, až taký problém pokial by stále nedochádzalo k nejakým nečakaným únikom a zámernému zbavovaniu sa chemických látok s rozporom so zákonom.

Admin
Administrátor fóra

Počet príspevkov : 386
Registration date : 11.01.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: Chemikálie

Odoslať pre Nightrider za Po marec 09, 2009 4:39 pm

Admin napísal:V podstate dnešná výroba chemikálii by do nejakej miery nebola, až taký problém pokial by stále nedochádzalo k nejakým nečakaným únikom a zámernému zbavovaniu sa chemických látok s rozporom so zákonom.

No, ale ono tu je s niektorými chemikáliami problém, kedže neboli testované a doteraz sa o dopadoch na ľudský organizmus nevykonali poriadne testy.
avatar
Nightrider

Počet príspevkov : 28
Registration date : 12.01.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: Chemikálie

Odoslať pre Admin za Ne marec 15, 2009 2:03 am

http://www.greenpeace.org/slovakia/press/tlacove-spravy/ministerstvo-opae-nepln-svoje
Organizácia Greenpeace upozorňuje, že nesprávne uskladňované staré agrochemikálie, ktoré patria do tzv. environmentálnych záťaží, sú ešte stále na Slovensku nevyriešeným problémom. Štát síce vynaložil nemalé finančné prostriedky na inventarizáciu záťaží a taktiež na prieskum skladov v banskobystrickom a nitrianskom kraji, ale staré chemikálie na mnohých miestach zostali neodstránené. Na Slovensku totiž stále chýba komplexné riešenie problému a tým by bol zákon o environmentálnych záťažiach.


No, ale ono to na Slovensku nieje vyriešené so starými škodami na životnom prostredí spojenými s chémiou a už vôbec nie, že by nové, alebo aj spomínané staré chemikálie mali prejsť nejakými kontrolnými testami o dopade na ľudský organizmus, či živočíchy vôbec..

Admin
Administrátor fóra

Počet príspevkov : 386
Registration date : 11.01.2009

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: Chemikálie

Odoslať pre Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.